Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Переселенці з Маріуполя виходять на суботники у Запоріжжі
Поделиться

Вимушені переселенці з Маріуполя допомагають наводити лад на різних локаціях у Запоріжжі

Весна – чудовий час, аби навести лад – у хаті, на подвір’ї або ж у місті. Таке дозвілля і руки займає, і голову звільняє від поганих думок. Особливо це корисно для людей, які хочуть відволіктися від воєнного сьогодення. Тож у Запоріжжі громадська спілка «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» організовує суботники, у якому беруть участь вимушені переселенці з Маріуполя — співробітники компанії Метінвест. Люди прибирають сміття, траву та листя і фарбують паркани у патріотичні жовто-блакитні кольори.

суботник

Для багатьох маріупольців Запоріжжя стало другою домівкою, тож люди з радістю допомагають наводити лад на вулицях міста. Однією з локацій для прибирань було подвір’я гуртожитку, в якому живуть вимушені переселенці.

— Тут я за роботою відволікаюсь, рідше згадую рідний Маріуполь і менше думаю про війну — ці думки не полишають мене вже понад 80 днів. В іншій обстановці мені простіше пережити ці труднощі. Ще я тут бачусь і спілкуюсь з колегами, це мені допомагає, — розповів маріуполець Вадим.

переселенець

Весняне прибирання також влаштували на території поблизу комбінату «Запоріжсталь». Серед учасників був інженер-електроник Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча Марко Вінковський.

— Оскільки я зараз ще не працюю, то вирішив, що можу зробити хоч якийсь внесок у спільну справу — допомогти місту, яке мене прийняло. Раніше я сидів вдома цілими днями, не розумів, чим мені займатися. Спочатку я просто виходив і йшов, куди очі дивляться. А на суботнику я свою енергію витрачаю з користю, — розповів Марко.

переселенець

Допомагали колегам з Маріуполя і запорізькі металурги — працівники комбінату «Запоріжсталь».  Учасники толоки як один кажуть: праця об’єднує і не дає опускати руки. А ще – допомагає знайти однодумців, з якими у найближчому майбутньому можна буде святкувати перемогу України.

— У ці вкрай важкі часи необхідно підтримувати силу духу, продовжувати жити та працювати. Ми допомогли учасникам екотолоки інструментарієм, матеріалами й ми бачимо, що люди працюють завзято і це добре. Тому я певен, що все буде Україна і все буде Запоріжжя, — каже начальник управління соціальної сфери ПАТ «Запоріжсталь» Сергій Самарський.

Самарский

З такою ж жагою до роботи, завзятістю та енергійністю маріупольці планують виходити й на інші суботники у Запоріжжі, а їх планується чимало.

— Надалі ми плануємо кожного тижня проводити приблизно по три такі акції на різних локаціях у Запоріжжі. Вимушені переселенці хочуть бути корисними місту, в якому вони зараз живуть, а ми хочемо бути корисними для них і допомогти їм відволіктися від жахів війни, — розповів керівник представництва громадської спілки «Зелений центр Метінвест» у Запоріжжі Олександр Балаба.

Балаба

“Індустріалка” писала, що компанія Метінвест буде продовжувати допомагати евакуйованим з “Азовсталі” людям”.

Читайте також: Комбінат «Запоріжсталь» забезпечує мобілізованих співробітників бронежилетами — фото.

Читайте наші новини на сайті zprz. city.

 

 


Комментарии читателей