Индустриалка - новости Запорожья

Главные, Запорожье, Культура, Фоторепортаж
Патріотичне свято - запоріжці сьогодні вдягають вишиті сорочки
Поделиться

Щороку в третій четвер травня відзначається Всесвітній день вишиванки – свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу

Хоча це не офіційне свято, тисячі українців в цей день надягають вишиванки на роботу, навчання та прогулянку. Вперше в Україні його відзначали у 2006 році. Наразі це перетворилося на справжнє свято українських традицій та краси.

Особливо модно стало носити вишиванку, як символ генетичного коду нації, після початку бойових дій на Сході України.

Патріотичне свято - запоріжці сьогодні вдягають вишиті сорочки

Запоріжці також в цей день з великим задоволенням одягають вишиті сорочки. У доковідний час в Запоріжжі кілька років поспіль проходив марш вишиванок – його учасники йшли по центральному проспекту від міської ради до площі Маяковського чи Фестивальної.

Це було дуже гарне видовище – в колоні можна було побачити в різноманітних вишитих сорочках не тільки дорослих, а й дітей! Вишиванки об’єднували всіх! Минулого року традиційний марш не відбувся через карантин. І хоч сьогодні Запорізька область знаходиться в жовтій зоні, маршу вишиванок організовувати, як і минулого року, не будуть.

Тим часом координатор групи «Запорізькі берегині» Олена Шевчук запрошує всіх «вигуляти свої вишиванки» 20 травня на площі Маяковського. Зробити яскраві фотосесії, поспілкуватися. Початок – о 17 годині.

У День вишиванки частина запоріжців приходить до «місця сили» – на легендарну Хортицю. Напевне, так буде і сьогодні. І хоча острів поки що не в найкращому вигляді, маємо надію, що вже до ювілею Незалежності Хортицю не впізнаємо.

Патріотичне свято - запоріжці сьогодні вдягають вишиті сорочки

Нагадаємо, Хортиця потрапила до зони особливої уваги Президента Володимира Зеленського, і в рамках його проєкту «Велика реконструкція», а також проєкту «Магніти України» розпочнеться серйозне оновлення заповідника. Оновлення зазнають три локації – Музей історії запорізького козацтва, Курган єдності України і Козацьке коло. Як розповів журналістам на брифінгу голова ОДА Олександр Старух, роботи розпочнуться після прийняття відповідної постанови Кабміну.

Кошти на оновлення популярного туристичного об’єкту виділяються з державного бюджету. Своє плече підставив і великий бізнес – у Запоріжжі підписано Меморандум між Міністерством культури і інформаційної політики України, Запорізькою ОДА і Метінвестом про консолідацію зусиль у відродженні Хортиці.

Так що, дорогі друзі, сьогодні вдягайте вишиті сорочки і приходьте на Хортицю та площу Маяковського.

Читайте також: Відомий литовський архітектор розповів, як зміниться курган на Хортиці

Фото з архиву Олександра ПрилепиКомментарии читателей