Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Фоторепортаж
Паски за секретним рецептом уже їдуть із Запоріжжя на фронт
Поделиться

Запорізькі кондитери невтомно допомагають армії

Майже 130 авторських патріотичних пасок поїхали 20 квітня на підтримку українських воїнів. 

Паски за секретним рецептом

Патріотичні – тому що кожна пасочка прикрашена оригінальним пряником, на якому зображена українська дівчина і зворушливий напис: «Низький уклін, український солдате!». 

Паски за секретним рецептом

Авторські – тому що випечені в кондитерській «Пряничная Пряня», а там власні оригінальні рецепти. Розробка рецепту, придбання інгредієнтів, саме випікання – все це фактично зробила одна людина — хазяйка пряничної Світлана Дорохова.

Паски за секретним рецептом

— Але мені допомагає друг Андрій, — уточнює Світлана.

— Більше сотні пасок — це ж скільки часу на них пішло? – запитав я Світлану, коли вона готувала передати волонтерам ці витончені святкові вироби. 

— Працюємо зараз від 7-ї ранку до 8-ї вечора. А сьогодні працюватиму, доки не впаду. Зараз заберуть ці паски для солдатів, у нас звільниться місце, і візьмемося за пряники – нас попросили їх напекти. 

Паски за секретним рецептом

Учора ці паски були тістом у красивій чаші. Зробили кілька таких замісів

Поки я розмовляю зі Світланою, до пряничної заходить Наталія. До випікання пасок чи пряників вона не має відношення, просто прочитала у Фейсбуку, що тут потрібна допомога, от і прийшла. Наталія волонтерка, шила стельки для солдатів, коли було холодно.

Паски за секретним рецептом

З пропозицією допомогти у пряничній Наталія прийшла дуже вчасно, якраз пора оформлювати паски. А ця робота дуже клопітка і займає купу часу. Адже кожну пасочку тут загортають у синій і жовтий папір, обв’язують, потім вкладають у прозорий пакетик і знову красиво зав’язують. 

Паски за секретним рецептом

Паски за секретним рецептом

Паски за секретним рецептом

Паски за секретним рецептом

— Ці патріотичні паски спекли за власний кошт? – продовжую відволікати Світлану від роботи своїми розпитуваннями.

— 30 пасок так, за власний кошт. Хлопці-волонтери їх забирають, розвезуть по кофейнях, ресторанах. Там їх продадуть за роздрібною ціною (десь 100 гривень за 300-грамову паску), а вся виручка піде на потреби ЗСУ. 

Ще 100 пасок замовив народний депутат. Їх відправляють на передову. Депутат сам вибирав макет пряників, які прикрашають ці паски. Від нього надійшли продукти – дріжджі, молоко, масло. Усе решта наше.

— Плюс ваша робота?

— Так. У мене тут записано прізвище депутата, зараз я вам скажу.

— Та, мабуть, не треба. Нехай його прикрасить скромність.

Запорізький бізнес  зараз слушно налаштований, з волонтерами заодно. Ви подивіться: той годує, той возить, той домагає…  Ось ми купили яйця за 600 гривень (360 штук), а завжди були за 1200. Про що це говорить? Про те, що постачальники сумлінні, не піднімають ціну.

— А дефіциту продуктів не відчуваєте?

— Ні. Ми, наприклад, отримуємо пудру цукрову зі Львова, вона вважається найкращою в Україні. Спочатку були побоювання, що перерветься ланцюжок постачання, я навіть продумувала схему, як же привезти цю пудру. А виявилося, що все прекрасно доставляється поштою.

Поки я запитую, а Світлана відповідає, водночас роблячи свої справи, патріотичні авторські паски набувають довершеного вигляду і готові до відправки на передову чи виручати гроші для ЗСУ. Ось-ось за ними приїдуть волонтери.

Паски за секретним рецептом

— Розкажіть рецепт цієї краси у ваших руках.

— О, вам ніхто не дасть свій рецепт. Це секрет фірми, такі речі не розголошуються. Скажу тільки, що рецепти ми самі розробляємо.  

— Захоплює ваша волонтерська невтомність. Сил вам і натхнення.

— Сьогодні, завтра, післязавтра пектимемо паски. А ще пряники для волонтерів. 

Я готова і не їсти, і не спати, аби лише поскоріше Перемога настала. 

Автор: Михайло Семеренко

Фото: Олександр Прилепа

Читайте також: Для бійців нового добровольчого підрозділу “Запоріжжя” уже є перші аптечки

 


Комментарии читателей