Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье
Отсутствие воды и опасные школы: с какими проблемами сталкиваются запорожские ОТГ
Поделиться

Председатель Запорожской ОГА Александр Старух встретился с представителями ОТГ

Председатель Запорожской ОГА Александр Старух встретился с председателями районных госадминистраций и ОТГ Запорожской области. Вместе они обсудили проблемы, с которыми сталкиваются громады. Встреча прошла в Запорожской районной госадминистрации.

отг

Обласна адміністрація зацікавлена в соціально-економічному та культурному розвитку Запорізького регіону. Для цього ми маємо вирішити ряд проблем, які виникли в ОТГ. Це питання, які не можуть вирішитися десятиріччями. Зараз ми маємо їх систематизувати та виділити ті проблеми, які потребують першочергового вирішення. Все це ми будемо робити разом з новообраними головами громад, — отметил председатель Запорожской ОГА Александр Старух.

Одной из главных проблем, которая волнует не одну громаду Запорожской области, является обеспечение питьевой водой. Например, в Беленьковской громаде уже 15 лет строится водопровод. И окончания строительства не предвидеться.

У нас вже 15 років будується водогін. Другу і третю чергу вже збудували, на це пішло 8 мільйонів гривень. А закінчення першої черги ми не зможемо дочекатися. Тобто, в нас прокладені лінії водогону, а самої свердловини, звідки брати воду, немає. Проєкт є, експертиза є, а води немає. Біленьке — це велике село, а якісної води ми не можемо дочекатися, — рассказала председатель Беленьковской ОТГ Светлана Зачепило.

Важность решения проблемы водоснабжения понимают и в ОГА.

— Це системна колосальна проблема. Ми знаходимося в ризикованій зоні. Згідно міжнародним дослідженням, до 2030 року Україна буде в п’ятірці країн світу з найгіршою ситуацією з водою. А південь України завжди був проблемним у цьому питанні. Тому я вважаю, що цю системну проблему вирішувати треба теж системно, на всій території області, — отметил Александр Старух.

отг

Еще одной проблемой в области является пожарная безопасность. Многие председатели громад жаловались на то, что в школах проблематично поставить пожарную сигнализацию. На это нужны дополнительные средства, которых в громадах, к сожалению, нет. В частности, в Камышувакской громаде уже четыре учебных заведения получили предписания о пожарной безопасности. Чтобы устранить эти проблемы, громаде нужно больше 1 млн гривен.

— 50 років ми приймали в експлуатацію будівлі без пожежної сигналізації. А тепер, після низки трагедій, ми почали задумуватися, що в будовах, де перебувають діти, літні чи хворі люди, немає сигналізації. Після пожежі у будинку літніх людей в Харкові мобільна група зробила перевірки і виявила 14 нелегальних закладів, які працювали з порушеннями. Звичайно, ми будемо вирішувати цю проблему. Безпека і життя людей мають бути пріоритетом, — отметил Александр Старух.

Напомним, в рамках децентрализации в Запорожской области создали пять укрупненных районов. Также сформировали 67 ОТГ, которые переняли полномочия от райгосадминистраций.

Читайте также: В Запорожской области не могут достроить амбулаторию — не хватает финансирования

Фото с сайта Запорожской облгосадминистрации


Комментарии читателей