Индустриалка - новости Запорожья

Главные, Запорожье, Украина
Олена Зеленська відвідала Хортицю, де триває масштабна реконструкція
Поделиться

Сьогодні, 5 серпня, перша леді України Олена Зеленська відвідала Запоріжжя

У Запоріжжі Олена Зеленська разом із заступником голови Офісу Президента Кирилом Тимошенком відвідали острів Хортиця, де наразі проходить масштабна реконструкція. Під час поїздки на Хортицю Олена Зеленська наголосила, що острів стає сучасним та доступним туристичним об’єктом для усіх відвідувачів, в тому числі літніх людей, батьків з дитячим візочком, людей на кріслах колісних та ін. Про це повідомляється на сайті Офісу Президента України.

Олена Зеленська на Хортиці

Як зазначила перша леді, острів має стати туристичним «магнітом», що притягує тисячі відвідувачів, адже Хортиця – одне з українських місць сили українців з унікальним історико-культурним кодом, особливою енергетикою та неймовірними краєвидами.

«Ця велика сила та невичерпна енергія мають бути доступними для всіх без винятку. Острів стане першим в Україні безбар’єрним туристичним об’єктом, де філософія безбар’єрності буде розкрита в різних сенсах – від інклюзивного ландшафтного підйому до сучасної організації музейного простору», – розповіла Олена Зеленська.

Олена Зеленська на Хортиці

Участь у зустрічі також взяли представники маломобільних груп населення: літні люди, особи з інвалідністю та батьки з маленькими дітьми. Ще на початку літа, до старту оновлення знакових об’єктів на Хортиці, вони збиралися, щоб висловити побажання та зауваження щодо концепції перетворень на острові. А сьогодні разом з першою леді та іншими учасниками заходу відвідали будівельні майданчики й переконалися, що оновлення відбувається з урахуванням усіх норм доступності. Наприклад, цим нормам відповідає стежка, що веде на пагорб з оглядовим майданчиком, а на кожних 0,8 м висоти облаштовані зупинки для перепочинку відвідувачів.

Олена Зеленська на Хортиці

На острові триває розбудова елементарної інфраструктури: стоянок, санітарних пунктів, вказівників – щоб прогулянка Хортицею була не лише цікавою, а й зручною. Тут з’явиться суспільний простір «Козацьке коло», де проводитимуть тематичні фестивалі, концерти й форуми. Також буде здійснено реконструкцію Музею історії запорозького козацтва, який нарешті відповідатиме всім нормам фізичної доступності та враховуватиме потреби аудиторії з ментальними порушеннями.

«Безбар’єрність острова Хортиця – це великий комплекс заходів, спрямованих на те, щоб усе працювало. Від айдентики до звичайних вказівників. Все має бути зрозумілим і комфортним. І саме в такий спосіб відбуваються перетворення на острові – ми всі в цьому сьогодні переконалися. Філософія безбар’єрності Хортиці в тому, щоб острів ділився своєю силою з усіма – постійно, легко й усюди», – переконана дружина Президента України.

Олена Зеленська наголосила, що врахування думок громадськості та експертів у процесі перетворень є найважливішим. Адже гасло «Нічого для нас без нас» – ключове у створенні безбар’єрного простору.

«Всі перетворення здійснюються з урахуванням побажань та зауважень кожного. Острів Хортиця, де буде збережено всю історико-культурну спадщину, стає сучасним і комфортним простором для всіх», – зазначила перша леді.

острів Хортиця

Відродження Хортиці – ініціатива Президента України Володимира Зеленського, яка реалізується під його особистим контролем та перебуває в пріоритетній зоні відповідальності заступника керівника Офісу Президента й координатора Національної програми «Велике будівництво» Кирила Тимошенка. Він неодноразово заявляв, що мета програми – за кілька років комплексно оновити 150 об’єктів культурної спадщини.

«В Україні справді багато пам’яток, які вражають і українців, і іноземних туристів: палаци, картинні галереї, музеї та інші визначні місця. Але більшість з них – у катастрофічному стані. Ми зобов’язані врятувати їх, зберегти, відновити якнайшвидше. А крім того – зробити якісну інфраструктуру навколо них. Щоб уже за кілька років подорож історичними місцями України викликала захоплення та щиру гордість за нашу країну», – наголосив Кирило Тимошенко.

Зміни на острові покликані задати темп, створити символ трансформації, зробити Хортицю актуальною, цікавою та безбар’єрною для відвідувачів.

Нагадаємо, партнером національного проекту з відновлення легендарного острова є Метінвест Холдинг. Цього року наш заповідник потрапив в список Державної програми «Велика Реставрація», в рамках якої острів стане максимально цікавим і комфортним для туристів. У Запоріжжі був підписаний меморандум між Міністерством культури і інформаційної політики України, Запорізькою обласною державною адміністрацією та Групою Метінвест про консолідацію зусиль у відродженні Хортиці. Роботи по реконструкції на Хортиці почалися 10 червня й активно тривають.

Читайте також: Хортиця має всі шанси стати масштабним туристичним об’єктом.

 


Комментарии читателей