Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Окуповане місто Запорізької області залишається в інформаційному вакуумі
Поделиться

Вже тиждень Мелітополь без українського зв’язку та Інтернету, а російський працює дуже погано

Намагання окупаційної влади блокувати Мелітополь в інформаційному плані останні дні є успішними. Зателефонувати до мешканців міста неможливо, а вони позбавленні можливості дізнаватися про новини на підконтрольній Україні території.

Ще в травні окупанти періодично лякали обіцянками перевести Мелітополь повністю на російський мобільний зв’язок та Інтернет. Але до 1 червня українські оператори та провайдери ще працювали, але з того моменту, їх діяльність дуже обмежена і працюють вони лише в окремих місцях, які ще потрібно відшукати.

— В Мелітополі все як і раніше. Черги за новими сімками (маються на увазі російські — авт.). Зв’язку та Інтернету в місті немає, тільки в окремих місцях трошки «ловить», — написала в соціальних мережах одна з містянок.

Наскільки відомо зателефонувати та вийти у всесвітню мережу можна, наприклад, біля льодової арени та басейну, відділень кількох банків, на площі Перемоги та за межами міста в бік селища Приазовського.

— Останній раз Інтернет і мережа були в Мелітополі 30 травня. І як жити? Як спати? Добре, що я змогла сісти на велосипед, поїхати до батьків в село та сказати, що жива. А іншим як? Хто сидить і не знає, як діти, як батьки, — ділиться наболілим ще одна дівчина з Мелітополя.

Зрозуміло, що в такій ситуації люди погоджуються на пропозиції окупаційної влади і купують картки російських операторів. Щоправда, в користуванні з ними суцільні проблеми.

— Один з знайомих в Мелітополі придбав таку картку, але дзвінки він нього надходять тільки у телеграм і кожного разу номер починається то з +48 (Польща), то з +32 (Бельгія), — каже Ірина, яка евакуювалась з міста. — Вийти в Інтернет, за словами друга, також з цієї картки дуже важко, кожного разу треба перевантажувати телефон. Поповнити рахунок  неможливо, зареєструватись в соціальних мережах також. Ще одна знайома написала у вайбер зі свого українського номера, каже, що спіймала мережу десь на мікрорайоні. Набрала її відразу, і так само вона «поза зоною».

Читайте також: У Запорізькій області внаслідок ворожих обстрілів була пошкоджена високовольтна лінія

Читайте наші новини на сайті zprz. city.


Комментарии читателей