Індустріалка - новини Запоріжжя

Военное положение, Запоріжжя, Культура, Фоторепортаж
Окупанти пошкодили історичний будинок у Гуляйполі - фото
Поделиться

У Гуляйполі постраждав прибутковий будинок Карманова 1900 року

До списку пошкоджених на війні об’єктів української культурної спадщини, який збирає Міністерство культури та інформаційної політики спільно з Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, додалася ще одна будівля у Запорізькій області. Нагадаємо, що українців закликали допомагати фіксувати такі випадки на національній платформі culturecrimes.mkip.gov.ua. Нещодавно у список додали старовинний прибутковий будинок Карманова  у Гуляйполі, який обстріляли окупанти.

Внаслідок обстрілів, як повідомили на culturecrimes.mkip.gov.ua, пошкоджені фасади та вікна старовинного прибуткового будинку, збудованого купцем Борисом Кармановим у 1900 році.

Прибутковий будинок Карманова

Прибутковий будинок Карманова

Прибутковий будинок Карманова

Про пошкодження цієї будівлі повідомили й на сторінці «Гуляйпільські старожитності» у «Фейсбук». А також розповіли про її історію та опублікували фото.

Прибутковий будинок знаходиться у самому центрі історичного ареалу міста Гуляйполе на перетині вулиць Соборної та Шевченка і формує комплекс історичної забудови колишньої Базарної площі (нині Центральна площа). Він збудований в 1900 році головою родини Карманових, Борисом Костянтиновичем. На першому поверсі знаходились торгові заклади, на другому — житлові квартири.

Родина Карманових походила з селян, яким в другій половині ХІХ століття пощастило швидко розбагатіти на комерційній діяльності та вдало вкласти кошти в стабільний бізнес. На північній околиці Гуляй-Поля, біля свого хутору, в кінці ХІХ століття вони збудували цегельно-черепичний завод.

В 1920-х роках будинок націоналізовали. А в декількох кімнатах гоcподарчої частини поруч з будинком до 1940-х років жила остання спадкоємиця роду Карманових Тетяна.

У 1990-х роках фасад будинку було пошкоджено потворною цегляною прибудовою, що руйнує усю гармонійність та пропорції споруди.

Як прибутковий будинок виглядав до обстрілів — дивіться у фотогалереї нижче.

Значно сильніше постраждав, як писала «Індустріалка», історичний будинок міщан Мєлєшкових, який знаходиться на Соборній вулиці у Гуляйполі. Його практично зруйновали обстрілами російські військові. Вони гатили по місту «Градами».

Які ще пошкоджені об’єкти культурної спадщини Запоріжжя та області зафіксовані на платформі culturecrimes.mkip.gov.ua читайте тут. Усього їх на сьогдня 12.

Читайте також: Відома актриса звернулась до жителів тимчасово окупованої частини Запорізької області.

Читайте наші новини на сайті  zprz. city.Комментарии читателей