Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Облводоканал через відсутність запасів хлору припинив постачання питної води на окуповані території
Поделиться

Більше двох десятків населених пунктів в Запорізькій області через війну лишився тільки з технічною водою

На цьому тижні вичерпались запаси рідкого хлору на очисних спорудах Західного групового водопроводу. Поповнити його запаси окупанти не дозволили. Через це комунальне підприємство «Водоканал» припинило постачання питної води до 25 населених пунктів.

КП «Облволоканал» Запорізької обласної ради припинило водопостачання дніпровської води до Західного групового водопроводу з 24 травня. Про це йдеться в листі за підписом генерального директора підприємства Сергія Басанського, розісланого регіоном.

— Станом на 23 травня запас рідкого хлору в контейнерах на очисних спорудах експлуатаційного цеху водопостачання Західного групового водопроводу КП «Облводоканал» добігає кінця. Цей факт унеможливлює вироблення питної води на вимогу ДСанПіН 2.2.4.-171-10 та та транспортування її магістральними водогонами для потреб населення 21 населеного пункту Мелітопольського району, смт Приазовське, міст Приморськ і Бердянськ та села Азов. На початку травня 2022 року КП «Облводоканал» придбало партію рідкого хлору. Її транспортування було забезпечено територією Запорізького району у бік міста Василівка. Але представники так званої «влади» тимчасово окупованої території дозвіл на проїзд не надано. У зв’язку з цим з 24 травня «Облводоканал» був змушений припинити водопостачання по даному водогону на невизначений термін, — йдеться у листі.

У комунальному підприємстві зазначають, що окупанти можуть спробувати відновити поставку води. Але вона не буде відповідати санітарним нормам і її не варто використовувати для пиття і гігієнічних потреб.

Водоканал питна вода

Як раніше повідомляла «Індустріалка», існує кілька способів знезараження води, серед яких кип’ятіння, таблетки з активним хлором, йод, марганцівка, активоване вугілля та інші.

Читайте також: У Запоріжжі внаслідок ракетного удару без енергопостачання залишилися більше тисячі родин

Читайте наші новини на сайті  zprz. city


Комментарии читателей