Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Коронавірус, Україна
Не вистачало нічого: як лікарня в Запорізькій області зустрічала хворих на коронавірус
Поделиться

На початку епідемії коронавірусу в опорній лікарні Запорізької області не було майже нічого

Перший випадок коронавірусу в Україні зафіксували 3 березня. З тих пір кількість хворих стрімко збільшується з кожним днем. Епідемія не збавляє темпи, незважаючи на введені карантинні заходи.

Більшість медичних установ у країні виявилися не готовими до прийому хворих з коронавірусом: застаріле обладнання і його нестача, відсутність засобів індивідуального захисту і дезінфікуючих засобів. Запорізька область не стала винятком. У багатьох лікарнях міста і області медики скаржилися на відсутність найнеобхіднішого. А держава забезпечувала медустанови лише частково.

Ще на початку епідемії медичні установи Запорізької області отримали 30 тисяч експрес-тестів для виявлення коронавірусу від Фонду Ріната Ахметова, який першим відгукнувся і почав надавати допомогу медикам. Пізніше до ініціативи Ріната Ахметова приєднався Фонд Вадима Новинського.

«Була дуже прикра ситуація»

Лікарня Дніпрорудного в Запорізькій області визначена опорною у боротьбі з коронавірусом. Тут приймають пацієнтів із Василівського, Великобілозерського, Михайлівського, Кам’янсько-Дніпровського району та міста Енергодара.

За час епідемії медики міської лікарні Дніпрорудного вже отримали кілька партій засобів індивідуального захисту та необхідних дезінфікуючих наборів від Фонду Ріната Ахметова.

Дніпрорудне

Також Дніпрорудненська міська лікарня отримала 2 апарати штучної вентиляції легень від Фонду Вадима Новинського.
Директор Дніпрорудненської міської лікарні Юрій Абросімов каже, що така допомога була вкрай необхідна. Адже на початку епідемії у медиків не було майже нічого для того, щоб надавати допомогу хворим з COVID-19.

— За весь період епідемії через нас пройшло 13 пацієнтів з коронавірусом. 12 із них ми виписали з одужанням. Одна пацієнтка, на жаль, померла. Це була літня жінка з супутніми хронічними захворюваннями, — розповів Юрій Абросімов. — Коли епідемія тільки почалася, у нас була дуже прикра ситуація — не вистачало ні засобів індивідуального захисту, ні обладнання. А потім нам прийшли на допомогу благодійні фонди Ріната Ахметова і Вадима Новінського.

По-перше, нам дуже добре допомогли засобами індивідуального захисту для медпрацівників. Це дуже важливий момент. Адже для того, щоб надавати допомогу хворим, медпрацівники повинні мати якісь гарантії. Захисні костюми потрібні не тільки лікарям, а й медсестрам, санітаркам, навіть електрику, якщо йому потрібно поміняти лампочку в приміщенні, де лежить хворий з коронавірусом.

Отримали ми і два висококласних апарати штучної вентиляції легенів. Вони були дуже нам потрібні. Апарат ШВЛ — це ж універсальна річ. Він застосовується не тільки для пацієнтів з коронавірусом. І після закінчення епідемії ці апарати будуть служити нам і рятувати життя людей ще багато років. Благодійні фонди дуже добре нам допомогли. Ми дуже їм вдячні, — підкреслив Юрій Абросімов.

Юрій Абросімов

Зараз в Дніпрорудненській лікарні немає жодного пацієнта з коронавірусом. Медики знаходяться «в режимі очікування», але не розслабляються. Вони повністю готові до прийому пацієнтів з COVID-19 і у них для цього є все необхідне.

На допомогу відгукнулися першими

Нагадуємо, Фонд Ріната Ахметова першим відгукнувся і почав надавати допомогу медикам.

Ще в лютому 2020 року, до першого зареєстрованого випадку коронавірусу, Фонд почав тісну співпрацю з Центром громадського здоров’я МОЗ України.

На боротьбу з COVID-19 Рінат Ахметов направив близько 300 млн грн. Для цього він об’єднав всі ресурси — благодійного Фонду, ФК «Шахтар», компаній ДТЕК, Метінвест та інших бізнесів SCM.

Першу суттєву допомогу Фонд Ріната Ахметова надав українським лікарням вже 11 березня. Це апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ) і кисневі концентратори для них, ізолюючий мобільний бокс, захисний біологічний і протихімічний костюм, 400 захисних одноразових комбінезонів, 80 інфрачервоних термометрів з лазерною указкою, 10 000 захисних масок, багатошарові респіратори. Апарати ШВЛ і концентратори МОЗ розподілив в державні лікарні в Житомирської, Полтавської, Рівненської та Закарпатської областей.

ШВЛ

За особистим рішенням Засновника, Фонд закупив 300 тисяч експрес-тестів на коронавірус для країни. Їх розподілили між областями України. 30 тисяч експрес-тестів передали Запорізькій області.

Разом з ними Фонд передав лікарям індивідуальні засоби спецзахисту: захисні комбінезони, багатошарові респіратори, захисні маски, окуляри.

Крім того, Фонд закупив і доставив в Україну сучасні аналізатори проб. Вони вже передані Маріупольській філії Донецького обласного лабораторного центру та Інституту Серця МОЗ України.

Також Фондом були закуплені сучасні апарати ШВЛ і кисневі концентратори, які зараз розподіляють по лікарнях. Ще 22 апарати ШВЛ встановлені в автомобілях неонатальної швидкої допомоги, переданих Фондом по всіх округах країни за проектом «200 швидких для України».

Наприкінці квітня Фонд Ріната Ахметова спільно з Міністерством цифрової трансформації, Міністерством охорони здоров’я та Асоціацією анестезіологів України представив новий відеопроєкт «COVID-19: що потрібно знати про роботу апаратів штучної вентиляції легенів». Це оглядовий серіал у форматі міні-інтерв’ю адресований і медикам, і всім, хто цікавиться, як апарати штучної вентиляції легенів рятують пацієнтів з ускладненнями від коронавірусної інфекції.

Спільно з телеканалом «Україна» Фонд Ріната Ахметова розпочали спеціальний проєкт #Дякуємомедикам. В рамках акції всій країні були розказані історії лікарів, подвиги яких часто залишаються непоміченими – про них зняли сюжети і розповіли в соціальних мережах.

помощь

Суттєва підтримка

Фонд Вадима Новинського приєднався до ініціативи Ріната Ахметова. В рамках боротьби з епідемією COVID-19 в Україні він направив на закупівлю медичного обладнання, індивідуальних засобів захисту медиків та підтримку літніх людей в умовах карантину понад 100 млн грн.

40,6 млн грн фонд направив на закупівлю найбільшої партії високоточних ПЛР-тестів в Південній Кореї. 100 тис. тестів спільно з УПЦ були розподілені в усі обласні інфекційні лабораторії України, зокрема ті, які функціонують при військових госпіталях.

Також за 7,6 млн грн придбано 1 млн масок, які спрямовані в Парафії УПЦ, медустанови і промислові підприємства по всій країні.

Понад 10 млн грн були спрямовані на закупівлю 10 високоефективних апаратів штучної вентиляції легенів і 10 інфекційних боксів для транспортування хворих. Ще 4,3 млн грн були витрачені на придбання 3 високоточних діагностичних ПЛР-лабораторій iPonatic і реагентів до них. Вони призначені для оперативного виявлення COVID-19 та інших інфекційних захворювань. Все перераховане обладнання вже передано в клініки і поставлено на службу порятунку життів українських громадян.

Також Фонд закупив і передав в клініки Донецької, Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей понад 100 тис. Одиниць засобів індивідуального захисту (костюми біозахисту, респіратори, окуляри, рукавички) для медиків, які знаходяться на передовій боротьби з інфекцією.

Усвідомлюючи рівень ризику, який несе недуга для людей похилого віку, Фонд спільно з бізнесами присутності Смарт-Холдингу організували адресну доставку 8,4 тис. продуктових наборів для ветеранів ВВВ, праці та інших незахищених категорій населення. Акцією було охоплено Херсон, Миколаїв, Маріуполь, а також Київ і область.

Читайте також: Карантин в областях України буде відрізнятися — які обмеження збережуться в Запорізькій області


Комментарии читателей