Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Культура
Національний заповідник “Хортиця” готується до оновлення музейної експозиції після реконструкції
Поделиться

Експозиція музею поповниться новими унікальними знахідками

Під час експедицій на території Хортиці та на Кам’янської січі на Херсонщині були знайдені унікальні речі, які поповнять експозицію Музею історії запорозького козацтва після завершення реконструкції. Про це в ефірі програми “День. Тема” телеканалу TV5 повідомила заступник генерального директора Національного заповідника «Хортиця» Світлана Охріменко.

Нагадаємо, цього року Національний заповідник «Хортиця» потрапив до списку державної програми «Велика реставрація». Це стало поштовхом до перетворення острову на цікавий та доступний для кожного туристичний культурний простір. У рамках програми на Хортиці вже реконструювали пагорб Єдності та «Козацьке коло», роботи в музеї історії запорозького козацтва ще тривають.

— Зараз у нас продовжуються археологічні експедиції. У цьому році було декілька експедицій, як на території Хортиці, так і на території Кам’янської Січі. Це об’єкт, який теж входить до Національного заповідника Хортиця, але знаходиться у Херсонській області. Досліджувалися пам’ятки козацької доби, знайдено багато нових предметів, — розповіла Світлана Охріменко. — Експедиція на Кам’янській Січі завершилася буквально на днях. Знайдені були і предмети козацької доби — цікаві горщики, залишки кераміки, а також предмети часів Київської Русі, а саме браслет, брошка, кераміка того часу. Проводилися експедиційні дослідження і на території острова Хортиця. А саме — на території балки Генералки-2, там знайшли предмети часів Бронзового віку. Дослідження продовжуються. Сподіваємося на нові ці

каві знаходження. Те, що було знайдено під час експедиції, воно все буде передаватися до фондів музею і таким чином буде відбувається поповнення фондів. Сподіваємося, що цікаві предмети, особливо Козацької доби, стануть окрасою нашої експозиції після реставрації музею.

Пандемія внесла деякі зміни у проходження екскурсій на острові. Але їх продовжують проводити, і зацікавлення людей у Хортиці не зменшується.

— Справа в тому, що за час пандемії у нас змістилися акценти проведення екскурсій. Якщо раніше ми здебільшого приймали великі групи людей, то зараз екскурсії проводять для малих груп, це такі собі сімейні групи, — розповідає Світлана Охріменко. — Наразі хтось може замовити природну екскурсію, а хтось більш цікавиться священними місцями острова і бажає пройтись по святилищам, реконструйованими нашими археологами. Тобто всі ці можливості у нас є. Ми можемо запропонувати екскурсії на будь-який вимогливий смак. Можна комбінувати екскурсії. Це можуть бути і пішоході і вело-екскурсії. Можна витрачати години і години часу, щоб дізнаватися більше цікавого про острів.

І хоча реставрація ще повністю не завершена, люди, які відвідують острів, вже бачать позитивні зміни.

— Зараз люди стали більш вимогливі до відпочинку. І якщо раніше більше було бажаючих прогулятися дикими стежками по Хортиці, зараз люди тяжіють до облаштованих місць, щоб їм зручно було під’їхати, зупинитися, щоб була у наявності інфраструктура, — зазначає Світлана Охріменко. — Ми вже отримуємо позитивні враження від відвідувачів Хортиці, які бачать, як змінюється острів після реконструкції. Особливо цінують це люди з інвалідністю, які розповідають, що нарешті і для них стало можливим прогулятися облаштованими стежками острову. Такі відгуки надихають і показують, що крім того, що потрібно зберігати найбільш цінні об’єкти, які не мають забудовуватися, треба розвивати і туристичні місця на острові. Таким чином незаймані куточки Хортиці залишаться незайманими, а ті, які вже мають туристичну привабливість, будуть більше доступними. Все це враховано в проєкті реконструкції і ми сподіваємося, що після її завершення, люди побачать ще більше позитивних змін.

Реконструкція Хортиці проходить завдяки взаємодії державної влади з соціально відповідальним бізнесом — комбінатом «Запоріжсталь» Групи Метінвест. Допомога острову від запорізького підприємства має системний характер. І цьогорічна реконструкція — це не перший проєкт Метінвесту, який компанія реалізує на Хортиці. До цього на Хортиці за кошти комбінату «Запоріжсталь» відбудували Запорізьку Січ.

Метінвест долучився до проєкту реконструкції Хортиці з самому початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво.

Після закінчення реконструкції на Хортиці, на пагорбі біля музею Запорізького козацтва буде демонструватися неймовірне лазерне шоу. Це сучасний інсталяційний об’єкт, втілений спільно Міністерством культури та компанією Метінвест.

Читайте також: Запорожцев приглашают на фестиваль домашней консервации


Комментарии читателей