Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Фоторепортаж
Народний депутат України привіз гуманітарну допомогу в запорізький хаб для переселенців — фото
Поделиться

Народний депутат доставив продукти, одяг та засоби гігієни

З початку повномасштабної війни в Україні місто Запоріжжя стало другою домівкою для переселенців із південної та східної частин України. За 120 днів місто прийняло 146 тис. 273 переселенців. Це люди, які, тікаючи від жахіть війни, покинули свої домівки, майно та роботу.

Допомогу для переселенців у Запоріжжі надають у логістичному хабі, який працює на базі одного з виставкових центрів міста. Сюди люди приходять за продуктовими наборами, засобами гігієни, побутовою хімією, ліками, дитячим харчуванням та підгузками. Крім гуманітарної допомоги, переселенцям тут надають психологічну, юридичну, інформаційну допомогу, а також годують гарячими обідами.

Щодня логістичний хаб приймає сотні людей. У піковий час, коли до Запоріжжя приїжджали великі гуманітарні колони, кількість відвідувачів могла сягати і 2 тис. людей на добу.

Волонтери, які працюють логістичному хабі, кажуть, що хоч і наплив людей знизився, але потреба в забезпеченні хабу є досі актуальною. Особливо це стосується продуктів та одягу.

— За останній тиждень ми спостерігаємо невелике зменшення людей, які звертаються за допомогою. Зазвичай до нашого центру приходять люди, які не мають ні одягу, ні змоги купити їжі. Отримати все це вони можуть тут. Та незважаючи на зменшення напливу переселенців, ми відчуваємо необхідність у забезпеченні центру. Через те, що зараз у нас не вистачає продуктів, першочергово ми надаємо допомогу тим, хто звертається до нас вперше. Також є велика потреба в одязі, адже часто люди евакуюються лише з маленькою сумкою в руках. Є і такі люди, які, евакуюючись взимку, не думали, що війна затягнеться надовго та не брали з собою одяг на літо. Купити нові речі в них немає можливості, тому на допомогу їм приходимо ми — волонтери, — розповів волонтер логістичного хабу Володимир Руденко.

Помітили волонтери не лише спад кількості переселенців, які потребують допомоги, а і спад активності самих запоріжців. Чим довше триває війна, тим менше людей, на жаль, долучаються до волонтерської діяльності та приносять одяг і продукти.

Аби логістичний хаб не відчував нестачі і продовжував працювати в такому ж активному темпі, все необхідне до нього регулярно привозить народний депутат Сергій Штепа. Сьогодні, 23 червня, хаб отримав чергову партію гуманітарної допомоги — 8 легкових автомобілів, завантажених продуктами, одягом для дорослих і дітей, засобами гігієни. Все це нардеп закуповував за свої кошти, отримував від благодійних та волонтерських організацій, приймав від небайдужих запоріжців.

— З перших днів війни я займаюся гуманітарною допомогою. Це моя особиста ініціатива, в цьому питанні я не співпрацюю з діючими органами влади. Все, що я привожу людям, — це результат моїх домовленостей з різними гуманітарними фондами. Також дуже часто до моєї громадської приймальні в Шевченківському районі звертаються звичайні громадяни, які або приносять свої речі, ліхтарики, пауер-банки, ліки, або пропонують свою допомогу. Окремо також хочу подякувати своїм колегам, народним депутатам Роксолані Підласі та Андрію Жупаніну, які створили свій гуманітарний хаб у місті Виноградів Закарпатської області, де приймають допомогу із закордону — Румунії, Італії. Частину цієї допомоги вони надавали Запоріжжю. Всі речі, які мені надходять від волонтерських організацій, які приносять люди, я передаю або в подібні логістичні хаби, або безпосередньо в місця, де поселяють переселенців. Вже втретє я зі своєю командою приїжджаю з гуманітарною допомогою до логістичного хабу. В цьому центрі була потреба в їжі та одязі, і ми її задовольнили.

На жаль, ситуація з гуманітарною допомогою починає погіршуватися. Фонди знизили її обсяги, а ті, хто і раніше мало допомагав, тепер взагалі цього не роблять. І я думаю, що з кожним днем ситуація буде лише ускладнюватися. Тому хотів би звернутися до всіх запоріжців, які мають можливість допомогти, зробити це. Давайте розуміти, що люди приходять сюди не від хорошого життя. Вони втратили домівки, майно, роботу — все, що мали в мирному житті. Тому, якщо ви маєте непотрібний одяг у задовільному стані, предмети побуту чи інші речі, які можуть бути корисними для інших, везіть їх в логістичний хаб. Все це буде надано тим людям, які цього дійсно потребують, — зазначив народний депутат України Сергій Штепа.

Запоріжців, які бажають допомогти переселенцям, закликають привозити речі та продукти до логістичного хабу для переселенців або до приймальні народного депутата Сергія Штепи. Зараз ця приймальня працює як гуманітарний штаб. Там і приймають допомогу від небайдужих людей, і надають її нужденним.

Привозити продукти харчування, засоби гігієни, одяг, ліки або будь-які інші корисні речі можна за адресою: пр. Моторобудівників, 34, кабінет 115.

Раніше «Індустріалка» повідомляла, як гуманітарну допомогу роздають у місті Оріхів Запорізької області, яке кожний день обстрілює ворог. Подробиці читайте за посиланням.

Читайте наші новини на сайті zprz.city.

Фото автора та з архіву «Індустріалки»


Комментарии читателей