Индустриалка - новости Запорожья

Видео, Запорожье, Фоторепортаж, Экономика
На запорізькому заводі робот вивільнить для складної роботи дюжину кваліфікованих зварювальників
Поделиться

Робот-зварювальник займеться виконанням менш складних, але великих — серійних замовлень

Запорізький ливарномеханічний завод запустив у промислову експлуатацію роботизований зварювальний комплекс. Завод розширює виробництво за рахунок роботизації підприємства. Інвестиції ЗЛМЗ у придбання роботизованого зварювального комплексу склали понад 6 мільйонів гривень.

Такі витрати виправдані. Тому що робот швидко себе окупить. Він по заданій програмі може виконувати порівняно нескладні роботи. Причому, швидко, безкінечно та невтомно. Наприклад, при виконанні крупних серійних замовлень на виготовлення простих виробів цей робот незамінний. Хоча сказати «робот» — це буде дещо спрощено. Це високоточний автоматизований зварювальний комплекс на базі робота Yaskawa (Японія) та зварювального обладнання Fronius (Австрія). На ньому працівниками ЗЛМЗ освоєно виготовлення компенсаторів для комбінату «Запоріжсталь» та металевих шпал для гірничозбагачувальних комбінатів. В процесі – освоєння технології наплавки робочої поверхні зносостійкими матеріалами.

За добу цей роботизований комплекс виконує обсяг робіт, порівнянний із зайнятістю 12 кваліфікованих робітників. А це означає, що вивільнені на цій дільниці виробництва зварювальники будуть перенаправлені на виконання інших — більш складних замовлень.

Євген Шрамко

Клієнтоорієнтованістьце основне завдання бізнесу, заточеного на эфективність, — сказав в інтерв`ю “Индустриалке” генеральний директор ЗЛМЗ Євген Шрамко. — І це особливо важливо під час кризи. Тому підвищення конкурентоспроможності та гнучкість виконання замовленьце на сьогоднішній день теж наше основне завдання. Роботизація дозволяє піднести це на цілковито новий рівень. Зварювальний комплекс призначений для виконання крупносерійних замовлень. І що вкрай важливовивільнений персонал ми переорієнтували на виконання більш складних, але не серійних замовлень.

Володимир Юренко

Помічник начальника цеху з технології та якості Володимир Юренко додав, що весь комплекс забезпечений системою безпеки. Якщо будь-яка людина увійде в небезпечну зону, комплекс автоматично відключиться. А ще в ньому є пульт програмування — можна задати параметри виготовлення будь-якої нової деталі.

Відео. Як працює робот. Запорізький ливарно-механічний завод — ЗЛМЗ

Фото та відео: Дмитро Шилін

Читайте також: На молодом запорожском заводе зарплаты приблизились к европейским — це про ЗЛМЗКомментарии читателей