Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Фоторепортаж
На запорізькому заводі ремонтують агрегати для виробництва коксу — фото
Поделиться

На “Запоріжкоксі” ремонтують коксову батарею №6

На ПрАТ «Запоріжкокс» стартував черговий етап капітального ремонту коксової батареї №6. На роботи виділили 90 млн гривень. За ці кошти робітники перекладуть 25 опалювальних простінків, замінять армуючі пристрої кладки та відремонтують газовідвідне і газопідвідне обладнання.

Як розповів начальник виробничого відділу “Запоріжкоксу” Григорій Ткаліч, основна мета ремонту — відновлення ресурсу і проектних характеристик обладнання, поліпшення якості виробленої продукції та зниження негативного впливу на навколишнє середовище.

— Цим батареям вже більше 30 років. Тому для підтримки заданих об’ємів виробництва, можливості видачі коксу без буріння та дотримання екологічних норм і рівня завантаженості було вирішено провести їх ремонт. Роботи, заплановані на 2020 рік, мали розпочатися ще в січні. Але вони були призупинені через кризу та зменшення темпів виробництва. Ситуація стабілізувалася, коли вищі структурні підрозділи Метінвесту забезпечили нас замовленнями на виробництво коксу. Після того, як ми стали працювати на повну виробничу потужність, ремонтні роботи відновилися, — розповів Григорій Ткаліч.

Перекладання крайніх вертикалів батареї проводять в умовах діючого виробництва. Це можливо завдяки тому, що коксову батарею повністю не зупиняли, а лише частково знизили її виробництво.

Крім того, з машинної і коксової сторони ремонтні роботи будуть проводитися паралельно. Це дозволить значно скоротити ремонтний період.

На сьогодні в ремонт вивели 9 камер коксової батареї. До кінця року планують вивести всі 25.

Ремонтні роботи продовжать термін експлуатації агрегатів більше ніж на 10 років. Також збільшиться і об’єм виробництва. За добу відремонтовані батареї зможуть виробляти до 1 тис. 800 тонн доменного коксу.

Нагадаємо, програма реконструкції коксових батарей № 5-6 є одним з основних стратегічних проектів інвестиційної програми «Запоріжкоксу». Капітальний ремонт із загальним бюджетом 250 млн гривень стартував у 2017 році. Його планується виконати поетапно в умовах діючого виробництва до 2023 року.

Всього на «Запоріжкоксі» експлуатується три коксові батареї. Продуктивність коксових батарей № 5-6 становить 720 тис. тонн на рік.

Читайте також: «Запоріжкокс» ввів в експлуатацію нову лінію грануляції пека

Фото автора


Комментарии читателей