Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Фоторепортаж
На запорізькому підприємстві з'явився «розумний» верстат
Поделиться

На Запорізькому ливарно-механічному заводі модернізували верстат

В рамках комплексної програми модернізації на Запорізькому ливарно-механічному заводі створюють сучасну ділянку автоматизованої металообробки.

Тут вже модернізували перший верстат: поставили систему гідравліки, електроавтоматики, провели ревізію механічних вузлів, обладнали верстат датчиками зворотнього зв’язку.

верстат

— Ми проаналізували вимоги, які нам висуває наш основний замовник, комбінат «Запоріжсталь», і вирішили створювати на нашому підприємстві, зокрема в механічному цеху, нову ділянку з автоматизованою системою механообробки. Вимоги були такими: собівартість деталі не вище ринкової, висока якість, а також виконання замовлень у строк. І модернізація верстатів допоможе нам вирішити ці завдання, — розповів заступник директора з виробництва Ігор Долгозвяго. — Перший крок ми вже зробили, модернізувавши токарно-розточний верстат.

верстат

Модернізація обладнання допомагає не тільки збільшити продуктивність, але і залучити молодь. Перед роботою потрібно пройти спеціальне навчання.

— На верстаті встановили сучасну японську систему ЧПУ (числове програмне управління) Fanuc. На відміну від старої системи це дозволяє обробляти деталі в п’яти координатах. Раніше працювали тільки в двох. Це дозволяє обробляти деталі швидше і точніше, — розповів Ігор Долгозвяго.

деталь

Токар-розточувальник Дмитро Нагорний підтверджує, що працювати на оновленому обладнанні стало легше і цікавіше.
— На верстаті повністю поміняли гідравліку. Раніше були постійні проблеми з системою ЧПУ. Через теплу або холоду виникали перебої в роботі верстата. Тепер поставили 2 кондиціонери, верстат працює без проблем, хоч і почалася спека. При цьому верстат працює цілодобово практично без перерв, — розповів Дмитро Нагорний. — Тепер можна працювати по п’яти осях одночасно, це дуже зручно. Перед роботою ми проходили навчання, але це було нескладно. Сама система Fanuc — досить проста, на ній зараз працює весь світ.

верстат

На оновленому верстаті встановили і систему онлайн-моніторингу. Тепер стежити за його роботою можна за допомогою комп’ютера або мобільного телефону. В майбутньому на підприємстві планують підключити до системи все обладнання механічного цеху.

онлайн-мониторинг

Читайте також: Роботу не обдуриш: запорізький майстер розповів, як домогтися успіху у професії


Комментарии читателей