Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Фоторепортаж
На запорізькому підприємстві встановлюють нові сучасні фільтри
Поделиться

На «Запоріжвогнетриві» встановлюють сучасне газоочисне обладнання

На ділянці виробництва шамотних виробів алюмосиликатного цеху почали монтувати сучасне газоочисне обладнання — рукавні фільтри з імпульсною регенерацією.

фільтри

Це найефективніший спосіб уловлювання дрібнодисперсного пилу. Завдяки їм викиди пилу знизяться до 20 мг/ м3. А весь вловлений пил буде повторно повертатися у виробництво.

фільтри

Як розповів начальник відділу навколишнього середовища Олександр Святецький, старі фільтри працюють з дотриманням всіх норм щодо викидів, але вони вже морально застаріли. Тому і було прийнято рішення замінити їх новими.

Олександр Святецький

— Зараз у нас стоять пиловловлювачі «Мокрі циклони», які і фізично, і морально застаріли, хоча вони і вловлюють пил в межах норми. Ми знаємо, що з року в рік стають більш жорсткими нормативи викидів в атмосферу зі стаціонарних джерел. Зараз норматив викидів — від 50 до 150 мг на м3. Але, оскільки ми рухаємося до європейських нормативів, там вони більш жорсткі.

Ми дивимося в майбутнє. І до того моменту, коли європейські норми будуть прийняті Україною, ми їх вже впровадимо на нашому підприємстві. Нові фільтри забезпечать нам нормативи 20 мг на м3, — розповів Олександр Святецький. — Ми плануємо встановити 9 фільтрів. В них буде повністю автоматизована система уловлювання пилу.

Зараз вода з «Мокрих циклонів» надходить на очистку. Тобто, витрачаються енергетичні та людські ресурси. А з новими фільтрами весь сухий вловлений матеріал буде повністю повертатися назад у виробництво.

На фільтрах стоятимуть прилади контролю. Дані з них будуть виводитися на комп’ютери начальника зміни, чергових. Вони будуть бачити, як працює кожен рукавний фільтр, як він буде очищуватися, куди скидатися. Вплив людського фактору буде виключено, — зазначив Олександр Святецький.

цех

Реконструкція і установка дев’яти нових фільтрів здійснюється згідно з програмою екологічної модернізації «Запоріжвогнетриву». Інвестиції підприємства в установку нових газоочисних систем складуть 12 млн гривень.

— За останні 5 років ПрАТ «Запоріжвогнетрив» інвестував в екологічні проекти понад 30 млн гривень. Установка газоочисток нового покоління дозволить знизити навантаження на навколишнє середовище і поліпшити умови праці на ділянках алюмосилікатного цеху, — зазначив генеральний директор ПрАТ «Запоріжвогнетрив» Сергій Гоман.

монтаж

Виготовлення та монтаж фільтрів здійснюється виробником газоочисного обладнання — ТОВ НВП «Дніпроенергосталь». В рамках капітального будівництва проведені демонтажні роботи, виконується прокладка мереж стисненого повітря, монтаж електричних мереж та фільтрів.

Встановлення фільтрів планують завершити до кінця 2020 року.

Читайте також: На прохідній запорізького підприємства з’явилися сучасні термосканери


Комментарии читателей