Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье
На запорізькому підприємстві використовують унікальний діагностичний прилад
Поделиться

Запорізький ливарно-механічний завод придбав унікальне діагностичне обладнання — бетоноскоп

Бетоноскоп використовують для визначення технічного стану будівель і споруд. Це особливо актуально для збереження надійності промислових майданчиків. Для підприємства це також важливо, адже під час проведення ремонтних робіт можна заощадити не тільки час, але і гроші.

Олександр Радіонов

— Ми використовуємо бетоноскоп СК-1700 3D, — розповів головний спеціаліст по надійності та діагностиці обладнання управління інженерії ЗЛМЗ Олександр Радіонов. — Це унікальний прилад, у якого немає аналогів у діагностиці будівель і споруд. Він на основі радіолокаційного методу проводить діагностику та аналіз стану конструкцій і споруд. З його допомогою ми можемо бачити, що відбувається в залізобетонних і будівельних конструкціях, їх внутрішній стан, залягання арматури, технічний стан, порожнини та інші комунікації, які можуть проходити в конструкціях будівлі.

Фахівці ЗЛМЗ використовують бетоноскоп

Фахівці ЗЛМЗ використовують бетоноскоп здебільшого для діагностики стін і дахів будівель. Під час діагностики даху відділення виробництва великого змінного обладнання ливарного цеху за допомогою бетоноскопу фахівці за лічені хвилини змогли побачити стан арматури та з’єднання конструкцій. Якби не було цього приладу, довелося б повністю зривати верхній шар даху. А це коштує десятки тисяч гривень.

Фахівці ЗЛМЗ використовують бетоноскоп

— Даний прилад дозволяє зрозуміти структуру арматури, яка в першу чергу є несущою основою для даних плит, — зазначив Олександр Радіонов. — Без демонтажу м’якої покрівлі неможливо було побачити технічний стан арматури. Раніше при проведенні дефектації доводилося локально знімати захисний м’який шар, щоб подивитися стан стиків і залізобетонних конструкцій. Тепер цього робити не треба. Теж саме стосується і стін — не потрібно ламати каркаси, щоб зрозуміти, де йде арматура, а де порожнеча.

Фахівці ЗЛМЗ використовують бетоноскоп

Наразі бетоноскоп впроваджується в роботу заводу, проводиться налаштування обладнання, а також навчання персоналу. Прилад використовуватимуть майстри по будівлях і спорудах управління по інженерії.

Фахівці ЗЛМЗ використовують бетоноскоп

— Завдяки новому приладу скоротиться час на обстеження будівель і споруд, скоротяться витрати, а також він дозволить отримувати більш детальні і правдиві дані про технічний стан будівель і споруд, — зазначив Олександр Радіонов.

Фахівці ЗЛМЗ використовують бетоноскоп

Вартість бетоноскопу становила 400 тис. грн, але з його допомогою підприємство зекономить набагато більше коштів.

Читайте також: На запорізькому підприємстві працює робот, а за роботою верстатів стежить машина.

Фото автора

 Комментарии читателей