Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Здоровье
На запорізькому підприємстві відновили Дні донора
Поделиться

Співробітники комбінату «Запоріжсталь» поділилися кров’ю

Дні донора на ПАТ «Запоріжсталь» вже давно стали доброю традицією. У такі дні кров здають близько тисячі запорізьких металургів. А це майже 700 літрів крові, яка рятує життя людей. Кожного року кількість охочих поділитися кров’ю збільшується. На час карантину Дні донора були призупинені задля безпеки здоров’я співробітників комбінату. Але від сьогодні їх відновили з дотриманням усіх карантинних норм.

Світлана Шаман

— Наші донори перед тим, як здавати кров, вимірюють температуру вдома, — розповіла завідувачка здравпункту комбінату «Запоріжсталь» Світлана Шаман. — Сьогодні люди прийшли абсолютно здорові. Перед входом ми розділили донорські прийоми. Люди у нас тепер заходять з запасного входу. Перед тим, як зайти до медпункту, донорам вимірюють температуру. Всі обов’язково дотримується соціальної дистанції. У здравпункті знаходиться не більше 10 донорів. Інші в цей час очікують на вулиці також з дотриманням дистанції. Всі знаходяться в масках. Перед здачею крові донорам роблять забір крові та її аналіз.

Донори зі стажем

День донора традиційно пройшов в оздоровчому центрі управління залізничного транспорту. Здавати кров прийшли як досвідчені донори, так і новачки.

День донора

Машиніст тепловоза, інструктор, голова цехового комітету Управління залізничного транспорту Максим Політанський може впевнено себе назвати «донором зі стажем». Він приймає участь у всіх Днях донора, які проводяться на комбінаті.

Максим Політанський

— Так я допомагаю рятувати життя, — підкреслив Максим Політанський. — Багато людей потребують донорської крові. Триває війна, хворіють діти і дорослі, відбуваються аварії та інші події. Поділитися кров’ю — добра справа.

Перед здачею крові донори дотримуються певної дієти та рекомендацій лікарів.

— У літній період особливих рекомендацій і сезонних обмежень немає, — додала Світлана Шаман. — Не бажано людям, схильним до алергії, вживати продукти, які можуть її викликати. Слід відмовитися від червоних фруктів та овочів.

Благодійна акція

Між Днями донора на підприємстві ще проводять благодійні акції зі здачі крові. Така акція пройшла напередодні Дня Металургів в обласній станцій станції переливання крові. Кров в рамках акції здали, як запоріжсталівці, так і люди, які не працюють на підприємстві.

Мешканець Запоріжжя Віталій Востока на «Запоріжсталі» не працює. Про благодійну акцію він дізнався від товариша і вирішив до неї приєднатися.

Віталій Востока

— Здавати кров дуже важливо, — сказав Віталій Востока. — Я вже шість років не здавав кров. А це треба робити, як для свого здоров’я, так і для допомоги людям. Перед здачею крові трохи хвилювався. Я думаю таке хвилювання присутнє у всіх донорів. Вважаю, добре, що є такі акції.

Зазвичай у День донора на «Запоріжсталі» кров здають близько ста людей, а це 45 літрів крові. Її зберігають у банку Запорізької обласної станції переливання крові, звідки вона передається в лікарні міста.

Читайте также: Жительница Запорожья сдала кровь почти сто раз.Комментарии читателей