Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
На запорізькому підприємстві рідні брати продовжили справу батька і створили робочу династію — фото
Поделиться

На «Запоріжсталі» працює династія машиністів тепловоза

На комбінаті «Запоріжсталь» нерідко працюють цілими сім’ями. Батьки, подаючи гарний приклад, запрошують своїх дітей на підприємство. Таким чином, на комбінаті створюються цілі робочі династії, коли батьків на їхніх робочих місцях змінюють діти або працюють з ними пліч-о-пліч.

Однією з трудових династій «Запоріжсталі» є сімейство Прінь. Голова родини, Володимир Прінь, у 1981 році прийшов працювати в управління залізничного транспорту. Там він працював машиністом тепловозу аж до виходу на пенсію. Справу чоловіка вирішили продовжити його два сини — Андрій та Євгеній. Так на комбінаті і започаткувалася нова робоча династія.

династія

Першим працювати на «Запоріжсталь» прийшов старший син — Андрій Прінь. Свій робочий шлях він почав майже 20 років тому, у 2004 році. Першу посаду хлопець здобув саме в управлінні залізничного транспорту, де і працював його батько.

— З комбінатом я познайомився під час проходження практики. В локомотивне депо управління залізничного транспорту мене направили з професійно-технічного училища №8, де я навчався на спеціальності «Помічник машиніста, слюсар з ремонту рухомого складу». Після закінчення училища я пішов служити в армію. Коли повернувся додому, мені подзвонили і запропонували роботу на «Запоріжсталі». Звичайно, я погодився.

Я працюю на комбінаті з 2004 року. Спочатку займав посади помічника машиніста тепловозу та складача поїздів. Набравшись досвіду та вдосконаливши свої навички, я вирішив підвищити свою кваліфікацію. Я отримав другу освіту, а у 2013 році мені видали права машиністу тепловозу. Це дозволило мені зайняти нову вищу посаду, — розповів машиніст тепловозу управління залізничного транспорту ПАТ «Запоріжсталь» Андрій Прінь.

династія

Чоловік не приховує, що обрати професію машиніста йому порадив саме батько.

— Обрати саме цю професію мені порадив батько. Він бачив, що я з дитинства захоплювався технікою і хотів з нею пов’язати своє життя. До цієї поради я прислухався і ще ні разу не пошкодував про це. Я справді люблю свою роботу. По-перше, тому що вона дуже відповідальна. Мені подобається виконувати важкі завдання, і я отримую велике задоволення від вдалих результатів. По-друге, на цій роботі ніколи не буває сумно. Ми не сидимо на місці, їздимо різними ділянками підприємства та щоразу виконуємо різнопланові задачі, — поділився Андрій Прінь.

династія

Спочатку захопила історія підприємства, а потім — його велич

Через рік після того, як на «Запоріжсталь» влаштувався Андрій Прінь, працювати на комбінат прийшов і його молодший брат Євгеній. Але якщо Андрій точно знав, що хотів працювати з технікою, то Євгеній був у пошуках себе.

Спочатку хлопець сильно захоплювався історією. Та навіть у цій сфері він був пов’язаний із «Запоріжсталлю». Закінчуючи історичний факультет ЗНУ, він досліджував історію створення та розвитку комбінату.

— Спочатку я закінчив магістратуру за спеціальністю «Історія». І так склалося, що я писав дипломну роботу з історії «Запоріжсталі». Я досліджував становлення комбінату ще з часів, коли він був просто заводом листових сталей в складі Дніпрокомбіната. Історія підприємства мене дуже вразила, я просто не міг зрозуміти, як люди за короткий час змогли побудувати найпрогресивніший завод Радянського Союзу, — розповів машиніст тепловозу управління залізничного транспорту ПАТ «Запоріжсталь» Євгеній Прінь.

династія

Але працювати вчителем історії юнак не захотів. Тому вирішив обрати більш прибуткову сферу діяльності.

— Я влаштувався на комбінат «Запоріжсталь» у 2005 році. Мені, як і брату, порадив тут працювати батько. Коли я обирав собі професію, батько запропонував мені піти на екскурсію до заводу. Я погодився, і побачене мене дійсно вразило. Я був у захваті від величі підприємства, його масштабів, потужності. Тому я отримав другу професію і залишився працювати в управлінні залізничного транспорту «Запоріжсталі». Своє захоплення історією я не покинув. Навпаки, тепер я — частина історії комбінату. Адже у всіх здобутках підприємства ключову роль грають саме люди. Якщо їх не буде, то і найсучасніша техніка працювати не буде.

За 16 років, які я працюю, комбінат дуже змінився. Я пригадую, яким він був під час написання моєї дипломної роботи, і розумію, що він дуже модернізувався. А відбувалося це на моїх очах і завдяки моїм зусиллям. Наприклад, я бачив, як з нуля будували доменну піч №3. На її місці був лише фундамент, на якому поступово зібрали вражаючу конструкцію. Модернізація також проходить на всіх рівнях, в тому числі і в нашому управлінні. Зокрема, наші тепловози регулярно ремоторизують, — поділився Євгеній Прінь.

династія

Династію хочуть продовжити

Як зазначають брати Прінь, вони не проти продовжити робочу династію.

— У мене є два сини. Старшому — 14 років, а молодшому — 9 років. Зараз старший син починає цікавитися нашою роботою. Звичайно, він ще остаточно не визначився з професію, але інтерес до залізниці у нього є. Молодший син теж любить поїзди, залюбки їздить на нашу дитячу залізницю. Звичайно, я б хотів, аби наша робоча династія продовжувалася, але примушувати дітей до вибору металургійної чи залізничної професії я не буду. Але я точно впевнений, що якщо вони оберуть цю сферу, я буду радий підставити їм своє батьківське плече, — зазначив машиніст тепловозу управління залізничного транспорту ПАТ «Запоріжсталь» Андрій Прінь.

династія

Нагадаємо, що у 2021 році Групі Метінвест, до складу якої входить комбінат «Запоріжсталь», виповнюється 15 років. Саме такі робочі династії щоденно роблять вклад в розвиток виробництва. Підходячи до своїх обов’язків відповідально, вони розвивають не лише підприємство, а й економіку нашого міста і всієї країни.

Читайте також: «Запоріжсталь» першим серед підприємств міста зробив доступним онлайн-моніторинг викидів

Фото автора


Комментарии читателей