Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Фоторепортаж
На запорізькому підприємстві працює трудова династія зі 124-річним стажем — фото
Поделиться

На «Запоріжсталі» працює династія енергетиків

На комбінаті «Запоріжсталь» нерідко працюють цілими сім’ями. Батьки, подаючи гарний приклад, запрошують своїх дітей на підприємство. Таким чином, на комбінаті створюються цілі робочі династії, коли батьків на їхніх робочих місцях змінюють діти або працюють з ними пліч-о-пліч.

Однією з відомих трудових династій «Запоріжсталі» є сімейство Іванових. Голова родини, Володимир Іванов, у 1959 році прийшов працювати електриком в електричний цех ТЕЦ. Роботі на комбінаті він присвятив 45 років. Свій трудовий шлях чоловік завершив на посаді начальника електричного цеху.

Справу чоловіка вирішили продовжити його два сини — Володимир та Владислав. Так на комбінаті і започаткувалася нова робоча династія.

«Запоріжсталь» дала стабільність

Першим працювати на «Запоріжсталь» прийшов старший син чоловіка — Володимир. Свій робочий шлях він почав майже 30 років тому, у 1992 році. Першу посаду він здобув саме в електричному цеху ТЕЦ, де і працював його батько.

— Після закінчення школи я вступив до вищого воєнного авіаційного училища в Латвії. Після його закінчення я проходив службу в рядах збройних сил Радянського Союзу. У 1992 році, після розпаду СРСР, полк, у якому я служив, розформували, і переді мною постало питання працевлаштування. Разом з дружиною я вирішив повернутися на свою малу Батьківщину — Запоріжжя. По приїзду я влаштуватися на «Запоріжсталь». Моя перша посада — черговий електромонтер. На сьогодні мій трудовий стаж складає вже майже 30 років, — розповів начальник електричного цеху ТЕЦ ПАТ «Запоріжсталь» Володимир Іванов.

Чоловік не приховує, що обрати професію металурга йому порадив саме батько. Бо на підприємстві можна було отримати найголовніше в ті складні часи — стабільність.

— На «Запоріжсталь» я влаштувався за наполяганням батька. Тоді, на початку 90-х років, у суспільстві панувала тотальна невизначеність: підприємства та організації масово закривалися, люди залишалися без роботи та засобів існування. А на «Запоріжсталі», незважаючи на складні часи, людям пропонували надійну роботу та перспективи росту. Зваживши всі плюси, я послухав батька і влаштувався на комбінат.

За це рішення я ніколи не жалкував. Адже робота на «Запоріжсталі» — це стабільність, впевненість у завтрашньому дні та гарна зарплата. А ще — це розвиток. Всі роки трудової діяльності я займався модернізацією електрообладнання. Зокрема, брав участь у масштабній модернізації обладнання ТЕЦ на початку 2000-х років. Тому сумувати на цій роботі мені не доводиться (сміється), — поділився Володимир Іванов.

Через місяць після того, як на «Запоріжсталь» влаштувався Володимир Іванов, працювати на комбінат прийшла і його дружина Ілона, з якою вони познайомилися в Латвії. Маючи медичну освіту, жінка зайняла посаду у лабораторії ТЕЦ.

— Влаштуватися на «Запоріжсталь» мені порадив свекор. У ті важкі часи, коли у людей не було роботи, працевлаштування на комбінат — було найкращим виходом із ситуації. Маючи медичну освіту, я прийшла в лабораторію ТЕЦ. Тут я працюю вже майже 30 років. Міняти місце роботи я не планую. Адже комбінат невпинно розвивається, а з ним – і ми, його працівники, — зазначила лаборант хімічного аналізу ТЕЦ Ілона Іванова.

Сьогодні трудова династія Іванових налічує шість чоловік. Володимир Іванов, засновник династії, у 2004 році вийшов на заслужену пенсію. А п’ятеро його найрідніших людей продовжують працювати на «Запоріжсталі». Це сини Володимир і Владислав, невістка Ілона та онук Владислав з дружиною Іриною. Загальний трудовий стаж династії Іванових складає аж 124 роки.

Своїм найулюбленішим святом родина Іванових вважає День металурга. З професійного це свято давно перетворилося на сімейне.

— Щорічно у День металурга наша велика родина збирається за святковим столом. У себе вдома нас зустрічає свекор. Він пройшов великий успішний трудовий шлях, тому ми його дуже шануємо та прислухаємося до його цінних порад. Сподіваюся, що наша династія буде продовжуватися, адже нарікань на свою професію у нас ніколи не було, — зазначила лаборант хімічного аналізу ТЕЦ Ілона Іванова.

Нагадаємо, що у 2021 році Групі Метінвест, до складу якої входить комбінат «Запоріжсталь», виповнюється 15 років. Саме такі робочі династії щоденно роблять вклад в розвиток виробництва. Підходячи до своїх обов’язків відповідально, вони розвивають не лише підприємство, а й економіку нашого міста і всієї країни.

Читайте також: Запорізький металург: Я працюю не просто добре, а на совість

Фото автора


Комментарии читателей