Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье
На запорізькому підприємстві працює робот, а за роботою верстатів стежить машина
Поделиться

На Запорізькому ливарно-механічному заводі впровадили інноваційні технології

На території індустріального парку «Біла Церква» у Київській області пройшов Форум інноваційного виробництва. У ньому брали участь представники компаній, які втілюють високотехнологічні рішення у виробництво.

Запорізький ливарно-механічний завод представив на форумі два успішні проєкти, реалізованих на підприємстві.

Один з них — роботизований зварювальний комплекс Yaskawa компанії «Тріада», який працює в цеху металоконструкцій. Він призначений для виконання багатосерійних замовлень. За добу роботизований комплекс виконує такий же обсяг робіт, як 12 кваліфікованих фахівців.

Роботизований зварювальний комплекс на ЗЛМЗ

Другий проект — впроваджена спільно з Metinvest Digital система моніторингу Koeebox, яка відповідає концепції Industry 4.0. Система моніторингу встановлена на обладнанні в механічному цеху. Вона дозволяє в онлайн-режимі визначити, наскільки ефективно працює верстат, і в якому режимі. А також дозволяє дистанційно керувати обладнанням.

система моніторингу Koeebox,

— Ми відчуваємо позитивний ефект діджіталізації виробництва. Зросла продуктивність, орієнтовно до 10%. Завдяки системі онлайн-моніторингу можемо більш уважно стежити за виробництвом, реагувати швидко на зупинки обладнання або усувати неефективні втрати часу, — поділилася начальниця фінансово-економічного управління ЗЛМЗ Марина Гиря. — Наші співробітники, особливо молодь, розуміють, що ми рухаємося в напрямку діджіталізаціі. Їм це цікаво, їх це приваблює і їм хочеться з цим працювати.

Марина Гиря

За словами Марини Гирі, на форумі представники ЗЛМЗ побачили цікаві ідеї, які планують реалізувати в найближчому майбутньому.

— Ми побачили два цікавих проєкти, поки не будемо говорити, які саме, але в цьому році плануємо ними займатися. Їх можна впровадити і у механообробці, і у виробництві металоконструкцій. У нас відмінна база для реалізації, — розповіла Марина Гиря.

ЗЛМЗ

Діджіталізація — надважливий фактор успіху підприємства. Від неї напряму залежить ефективність виробництва. На запорізьких підприєємствах Групи Метінвест розробляють, впроваджують та підтримують комплексні рішення з побудови технологічної інфраструктури. Зазначимо, у 2021 році Групі Метінвест виповнюється 15 років.

Читайте також: На комбінаті «Запоріжсталь» завершили капітальний ремонт доменної печі №4

робимо українське технологічне м


Комментарии читателей