Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Фоторепортаж
На запорізькому підприємстві мотивують робити виробництво екологічніше
Поделиться

Переможці конкурсу на здобуття премії генерального директора «Запоріжсталі» вдосконалили свій винахід

Із заходами, спрямованими на збір та утилізацію відпрацьованих нафтопродуктів, група співробітників цеху холодної прокатки ПАТ «Запоріжсталь» перемогла на конкурсі на здобуття премії генерального директора в номінації «Охорона навколишнього середовища. Кращі працівники з поводження з відходами».

Це майстер з ремонту механообладнання гідравліки та мастила Юрій Городничий, начальник ділянки гідравліки і змазки цеху Олександр Чистяков, старший майстер відділення Дмитро Водолазський. Вони винайшла і впровадили три винаходи, які зменшили забруднення нафтопродуктами. «Индустриалка» побувала на комбінаті й подивилася на винаходи. Про них розповів Юрій Городничий.

Переможці конкурсу

Насос замість ручної праці

Винахід перший — замість ручного чищення та миття емульсійних баків в прокатному відділенні відкачувати шлам з нього за допомогою спеціального насоса. Раніше робітники збирали шлам емульсійних відходів (він виходить після очищення металу емульсією або прокатним маслом, наприклад, від окалини) в відра, бочки і переносили. При цьому при цьому шлам розносився працівниками по маслопідвалу і потрапляв в промислову каналізацію.

Переможці конкурсу

— Шлам в’язкий і звичайними насосами перекачати його неможливо, — каже Юрій Городничий. — Ми почали шукати в Інтернеті підприємства, що виробляють насоси, які дозволяють відкачувати шлами, і знайшли. Подали пропозицію, щоб комбінат закупив гвинтовий насос, який легко справляється з шламами. Його придбали. Цей насос дозволив виключити використання бочок та відер, скоротити час. Шлам безпосередньо перекачуються в короб (з підвалу на перший поверх. — Ред.) цим насосом, виключаючи викиди на майданчик і в промканалізацію.

Короб для збору масла

До зливних вентилів баків для транспортування масла придумали ставити короби.

Переможці конкурсу

— При включенні і відключенні зливного вентиля іноді крапає масло, — розповідає Юрій Вікторович. — Щоб це не відбувалося, розробили короби для збору масел, які підставляються під вентиль. Потім масло зливають у відро і переливають в призначені для цього ємності. А щоб ця коробка не загубилася, були пристосовані спеціальні гачки.

Лоток зі швелера

Ще один проєкт для збору масла — лоток з швелера для трансферкари з промасленими рулонами, звідки масло стікає у відро.

— На трансферкару вантажать промаслені рулони, з яких в процесі транспортування іноді стікало масло, воно потрапляло на підлогу, — каже Юрій Городничий. — Щоб це виключити, приварили швелери, під ухилом.

До слова, спочатку ідея була під кожним ложементом трансферкара повісити відра, з двох сторін. Але збирати стільки відер складно. Тому вирішили придумати проєкт, щоб збирати масло в одне відро. Думали приварити швелер або розрізану трубу під кутом. Швелер — простіше. Тому приварили під кутом швелер, вийшов такий лоток.

Переможці конкурсу

— Цей конкурс став для нас мотивацією до пошуку розробки та впровадження заходів, — продовжує Юрій Вікторович. — Наша команда отримала премію в сумі 30 000 грн. До речі, ми вже перемагали в цьому конкурсі в 2017 році, тоді у нас була команда з п’яти осіб.

На питання, на які цілі витратив премію, відповідає:

— На дітей, у мене дві дочки. Діти — це наше майбутнє. Хочу, щоб вони пишалися своїм батьком. Дочки були дуже раді моїй перемозі, сказали, що пишаються мною. Так що боротьба за екологію приносить приємні бонуси. Спасибі керівництву комбінату, яке мотивує нас на боротьбу із забрудненнями таким оригінальним способом.

Читайте також: Основную часть грузов Запорожского речпорта составляет продукция «Запорожстали».

Фото автора

 Комментарии читателей