Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Фоторепортаж
На запорізькому підприємстві дівчина освоїла професію, якої не вчать у навчальних закладах — фото
Поделиться

На «Запоріжсталі» молодь освоює професію лаборанта рентгеноспектрального аналізу

На комбінаті «Запоріжсталь» щоденно проводять аналіз продукції, що випускається у цехах. Для цього на підприємстві працює спеціальна лабораторія. Сюди кожного дня надходять сотні проб продукції, які лаборанти перевіряють на спеціальному обладнанні.

професію

професію

В обов’язки лаборанта рентгеноспектрального аналізу входить підготовка проб для аналізу на верстаті та робота з рентгенівським спектрометром. Хоч ця робота надзвичайно відповідальна та важлива для підприємств, цю спеціальність неможливо отримати в навчальних закладах. Її кандидати на посаду опановують безпосередньо на робочому місці. При цьому їм треба мати освіту за двома суміжними спеціальностями — лаборант хімічного аналізу та верстатник широкого профілю.

Аби молоді працівники могли якнайкраще опанувати професію, влитися в новий колектив та якісно виконувати свою роботу, їм допомагають наставники. Вони супроводжують молодь та передають свій досвід.

професію

Одним із наставників майбутніх лаборантів є начальник сталеплавильної експрес-лабораторії ПАТ “Запоріжсталь” Олександра Ліолько. Під її керівництвом вже більше року працює випускниця Запорізького політехнічного центру професійно-технічної освіти Сніжана Парфільєва.

— Спочатку Сніжана прийшла до нас з майстром виробничого навчання на проходження практики. Ми розподілили її на ділянку аглодоменної експрес-лабораторії. Потім я зустріла Сніжану на захисті диплому, я була головою приймальної комісії. Після успішної здачі диплому вона прийшла на роботу в аглодоменну експрес-лабораторію. За 2 місяці роботи Сніжана показала гарні результати, тому ми прийняли рішення перевести її на посаду лаборанта рентгеноспектрального аналізу в сталеплавильну лабораторію. Так як даних спеціалістів не готують ні в середніх, ні у вищих навчальних закладах, працівник освоює її безпосередньо на робочому місці. Також Сніжана отримала ще й другу освіту за спеціальністю “Верстатник широкого профілю”, бо всі проби, які приходять на аналіз, лаборант має підготувати та заточити на верстатах, — розповіла Олександра Ліолько.

професію

Зараз Сніжана Парфільєва показує гарні результати в роботі. Окрім цього, вона бере участь в корпоративних програмах Метінвесту. Так, дівчина подала свою ідею в систему подачі пропозицій комбінату. Відпрацювавши рік з гарними результатами, вона ще й отримала премію від підприємства.

Сніжана Парфільєва розповідає, що всі її досягнення — це результат власних старань, наполегливості та підтримки колективу.

професію

— Мене ще зі шкільних років цікавила хімія та виробництво металу, тому після закінчення школи я вступила на спеціальність “Лаборант хімічного аналізу”. Отримавши диплом, я прийшла на “Запоріжсталь”, бо це сучасне підприємство, де можливий гарний кар’єрний ріст. Звичайно, після працевлаштування було трошки страшно, бо підприємство дуже велике, і відповідальність теж велика. Побороти цей страх мені допомогли колеги-дівчата та мій наставник. Вони всьому мене навчили, розповіли про специфіку професії та з радістю прийняли у свій колектив. Коли я робила якісь помилки, то вони не звинувачували мене, не кричали, а навпаки підтримували та підказували, як треба робити правильно. За це я їм дуже вдячна. Сьогодні в мої обов’язки входить аналіз чавуну та шлаку, за одну зміну я аналізую близько 200 проб. На перший погляд це може здатися важкою роботою, але це не так. Я працюю з великим бажанням, тому мені ця робота лише в радість, — розповіла лаборант рентгеноспектрального аналізу сталеплавильної експрес-лабораторії ПАТ “Запоріжсталь” Сніжана Парфільєва.

професію

Важливість програми наставництва розуміють як молоді працівники, так і досвідчені.

Наставництво надзвичайно важливе для молодого працівника. І це стосується не лише його праці на робочому місці. Перш за все, йому треба розповісти, як дістатися робочої ділянки, адже комбінат займає величезну територію, де новачкам легко заблукати. Також важливим є донесення до співробітника всіх вимог безпеки та охорони праці. Окремо ми відповідаємо і на звичайні побутові питання, наприклад, де працює їдальня чи де взяти спецодяг. А вже потім ми слідкуємо, як людина вливається в колектив та виконує свою роботу. Головне при цьому — це правильна комунікація, щоб було комфортно як новачкам, так і досвідченим співробітникам, — зазначила начальник сталеплавильної експрес-лабораторії ПАТ “Запоріжсталь” Олександра Ліолько.

професію

Нагадаємо, що для успішної адаптації молодих працівників на комбінаті «Запоріжсталь» кілька років поспіль діє корпоративна програма «Усі свої».

Раніше «Индустриалка» повідомляла, як у Запоріжжі підвищують цікавість молоді до технічних професій.

Читайте також: Молодий майстер великого запорізького підприємства поділився секретами успіху

Фото автора


Комментарии читателей