Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
На Запорізькому напрямку тривають артилерійські дуелі
Поделиться

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 9 травня 2022 року (22:00) — #ЗСУ, 75 доба

На Запорізькому напрямку після того, як Сили оборони Запорізького краю відбили наступ на Гуляйполе, — без особливих змін. Тривають артилерійські дуелі.

Під обстрілами знаходяться Пологи, Оріхів та Гуляйполе. Визначені підрозділи противника проводять перегрупування військ, аби підготуватися до подальших активних дій.

Очікується нарощування угруповань за рахунок підрозділів, що виконували завдання в районі Маріуполя. Так, за свідченнями місцевих через Приморськ зі сторони Молочанська росіяни перевозили 4 танки на платформах.

Втім, втрати противника перевищують показники комплектування, що значно впливає на загальний морально-психологічний стан та стає передумовою відмови особового складу у подальшій участі у бойових діях проти України.

# Окупанти вкотре обстріляли тимчасово окуповане село Підгірне поблизу Василівки. Одразу після цього російські пропагандисти почали поширювати фейк про те, що за обстрілом нібито стоять Збройні Сили України.

Ще раз наголошуємо: не ставайте жертвами ворожих провокацій, аби не програми в інформаційній війні.

# Ще один фейк, що активно розповсюджують росіяни, стосується Запоріжжя. Міноборони рф стверджує, що тут начебто заборонили евакуацію цивільного населення: мовляв, «будь-які спроби мешканців залишити місто жорстоко зупиняють батальйони тероборони, застосовуючи фізичне насилля».

Насправді єдина тимчасова заборона, яка діяла цими днями, — обмеження виїзду із Запоріжжя на тимчасово окуповану територію, і пов’язана вона була саме із військовою ситуацією в області: аби не наражати людей на небезпеку рух транспорту в напрямку тих територій, де стоять росіяни і готуються провокації, був зупинений.

# Натомість росіяни на своїх блокпостах не пропускають мирних українських громадян, які хочуть покинути окуповані загарбниками території.

Сьогодні існує запит на евакуацію та на виїзд з Мелітополя та Бердянська, але наразі це зробити централізовано неможливо — росіяни майже місяць не дають гуманітарних коридорів.

В евакуаційних колонах, що змушені по кілька діб стояти на блокпостах, — жінки, діти, літні люди.

# Ще один кричущий факт, що свідчить про антигуманізм росіян, — 4-річну дівчинку, яку вдалося евакуювати з Маріуполя, розлучили з мамою, залишивши жінку у фільтраційному таборі. Маленька Аліса прибула до Запоріжжя 8 травня, а про долю її матері ми досі нічого не знаємо.

# У Мелітополі солдати окупаційної армії під виглядом пошуку партизанів та диверсантів зламували приватні гаражі та проводили обшуки.

Жителі авіамістечка повідомляють, що військові з автоматами викрадали автівки з гаражів та приватного сектору. Крім того, загарбники займають квартири мелітопольців, які виїхали на підконтрольну Україні територію.

Джерело: Запорізька обласна військова адміністрація

Читайте також:  У Запорізькій області захисники знищили ворожу техніку разом з окупантами

Читайте наші новини на сайті  zprz. city.


Комментарии читателей