Індустріалка - новини Запоріжжя

Відродження Хортиці, Запоріжжя, Культура, Фоторепортаж
На запорізькій Хортиці почали зводити «Коло Єдності» - фото
Поделиться

До 14 жовтня пагорб Єдності прикрасить артоб’єкт «Коло Єдності»

На острові Хортиця розпочали встановлювати артоб’єкт «Коло Єдності». Він стане прикрасою оновленого оглядового майданчика на пагорбі з флагштоком. Відкриття артоб’єкту відбудеться напередодні 14 жовтня, коли запорожці святкують одразу кілька знакових свят: День визволення та День міста Запоріжжя, День захисників та захисниць України, День українського козацтва та День Покрови. Це стане фінальним етапом робіт з оновлення знакових об’єктів на острові Хортиця у 2021 році.

Сьогодні будівельники підрядної організації “Євробудкомплект” розпочали роботи із влаштування елементів майбутнього артоб’єкту на пагорб Єдності. Оскільки «Коло Єдності» має досить великий розмір — діаметр близько 7 метрів і вагу в 6 тонн, його вирішили розбити на секції й виконувати роботи у два етапи. В рамках першого етапу елементи об’єкта підіймуть на пагорб та змонтують металеву опорну конструкцію, в рамках другого — коло покриють картеном.

До 14 жовтня пагорб Єдності прикрасить арт-об'єкт «Коло Єдності»

За словами менеджера проєктного офісу Валерія Шевченка, метал для основи «Кола Єдності» був виготовлений на комбінаті “Запоріжсталь”. На оглядовий майданчик пагорба металеві елементи об’єкта сьогодні підіймали за допомогою автомобільного крана вантажопідйомністю 100 тонн, який надала компанія “ОНУР”.

— Сьогодні дуже важкі погодні умови — висока швидкість вітру, великі пориви. Тому були деякі складності з підйомом та монтажем даної конструкції, — зазначив Валерій Шевченко. — Монтаж конструкції на оглядовому майданчику Пагорба буде здійснюватися за допомогою спецтехніки, будуть задіяні спеціальні риштування, спеціальні лебідки. Стоїть завдання до 14 жовтня завершити монтаж та облаштування артоб’єкту та повністю завершили пагорб Єдності. Надалі передбачене підсвічення всього об’єкта: огорожі, флагштоку, Прапора та самого артоб’єкту «Коло Єдності».

До 14 жовтня пагорб Єдності прикрасить арт-об'єкт «Коло Єдності»

Варто зазначити, що творчим керівником колективу авторів артоб’єкту «Коло Єдності» виступив Богдан Кривошея. За задумом авторів, цей артоб’єкт має багато сенсів та тлумачень. «Коло Єдності» — це сонце. Адже сама назва острова Хортиця походить від імені слов’янського Бога Сонця – Хорса. До того ж цей артоб’єкт дозволяє «ловити» сонце поглядом, поєднує людину з небесним світилом.

Крім того, «Коло Єдності» — це символ об’єднання заради майбутнього. Саме збираючись колом запорізькі козаки радились, обговорювали, дискутували та ухвалювали рішення. Острову варто повернути славу місця суспільної згоди.

Вже зараз йде активна робота над реконструкцією музейного простору, де з часом з’явиться локація для обговорення суспільно важливих тем, питань локального та національного значення. Згодом, цей простір може збирати спільноту світових лідерів. Адже саме Хортиця – острів посередині Дніпра, сакральне місце між двох берегів – завжди виступала місцем об’єднання.

До 14 жовтня пагорб Єдності прикрасить арт-об'єкт «Коло Єдності»

Нагадаємо, цього року Національний заповідник «Хортиця» потрапив до списку державної програми «Велика реставрація». Це стало поштовхом до перетворення острову на цікавий та доступний для кожного туристичний культурний простір.

Зазначимо, на острові Хортиця вперше в новітній історії застосували практику партнерства держави з бізнесом. Група Метінвест стала партнером проєкту розвитку заповідника. Метінвест долучився до проєкту з самого початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво.

Наразі на Хортиці будівельники вийшли на фінальний етап робіт на пагорбі Єдності та завершують реконструкцію фасаду Музею історії запорізького козацтва. Ці роботи обіцяють закінчити до 14 жовтня, коли у Запоріжжя будуть святкувати День визволення міста, День українського козацтва та День захисника України.

Читайте также: До Дня козацтва на Хортиці планують завершити перший етап реконструкції — фото

Фото автораКомментарии читателей