Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Фоторепортаж
На “Запоріжсталі” ввели в експлуатацію новий потужний кран
Поделиться

На запорізькому підприємстві ввели в експлуатацію новий кран

На комбінаті “Запоріжсталь” ввели в експлуатацію новий кран українського виробництва. Рудно-грейферний перевантажувач був виготовлений на Новокраматорському машинобудівному заводі по індивідуальному технічному завданню комбінату. Кран придбали за майже 180 мільйонів гривень у рамках програми модернізації виробничих потужностей.

На “Запоріжсталі” ввели в експлуатацію новий потужний кран

Рудно-грейферний перевантажувач встановили ще в листопаді 2019 року. Потім він проходив дослідно-промислові випробування. Наразі підприємство отримало дозвіл на його експлуатацію.

Новий кран встановлений на ділянці рудного двору доменного цеху. Тут зберігається сировина (кокс, кускова руда, окатиші, штабель) для аглоцеху та доменного цеху.

На “Запоріжсталі” ввели в експлуатацію новий потужний кран

Новий кран було дуже важко запустити. Адже для цього спочатку потрібно було зрізати старий кран РГП-1. Він був старої трубчастої конструкції, за всіма технічними документами його вже не можна було експлуатувати. Конструкція була не надійна. Також для монтажу нового крану ми переформотували половину рудного двору, переміщували сировину. В результаті демонтували старий кран і запустили новий в експлуатацію. Він відрізняється від усіх кранів. Його перевага у вищій продуктивності — 700 тонн на годину при швидкості підйому 90 м/хвилину. За рахунок цього можна перемістити більші об’єми матеріалів, — розповідає заступник начальника по шифтовим матеріалам доменного цеху Павло Шевченко.

заступник начальника по шифтовим матеріалам доменного цеху Павло Шевченко

Середня добова продуктивність нового рудно-грейферного перевантажувача — біля 8800 тонн. Він обладнаний сучасною системою вагового контролю, що дозволяє не перевантажувати металоконструкції під час роботи. Також перевантажувач оснащений сучасним електрообладнанням на базі електроприводу, що дозволяє економити витрати електроенергії.

Строк служби рудно-грейферного перевантажувача — 25 років. Таку гарантію дає завод-виробник.

За словами Павла Шевченка, на 2020 рік подана заявка на придбання ще одного рудно-грейферного перевантажувача, аби можна було замінити ще один старий трубчастий кран.

Раніше на ПАТ“Запоріжсталь” також оновили крановий парк підприємства. На комбінат надійшло два залізничних крана вантажопідйомністю 25 та 80 тонн.

На “Запоріжсталі” ввели в експлуатацію новий потужний кран

Читайте також: Гендиректор ПАТ «Запоріжсталь»: безпека працівників і стабільність виробництва – це наші пріоритети

Фото автораКомментарии читателей