Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Фоторепортаж, Экономика
На «Запоріжсталі» фахівці «Укрзалізниці» переймали досвід металургів і ділилися своїм
Поделиться

На «Запоріжсталі» відбувся «круглий стіл» за участю делегації «Укрзалізниці» і фахівців комбінату

Від «Запоріжсталі» у зустрічі брали участь представники дирекції з технології та якості, комерційної дирекції і відділу безперервного вдосконалення. Фахівці комбінату розповіли про вхідний контроль продукції, про впровадження інтегрованих систем менеджменту на заводі, про систему 5С.

Гості відвідали також УЖДТ — управління залізничного транспорту. Там їх ознайомили з програмою відновлення тяглового рухомого складу підприємства — локомотивів.

Учасники зустрічі: Запоріжсталь - Укрзалізниця

Андрій Кравець

В інтерв’ю «Індустриалке» начальник управління якістю «Запоріжсталі» Андрій Кравець, який брав участь у зустрічі з колегами з «Укрзалізниці», розповів, як підприємство працює зі своїми клієнтами — покупцями металопродукції комбінату.

— У минулому 2019 році для нас основним моментом була орієнтація на ключових клієнтів. Вона передбачала посилення вимог до якості продукції. Що це означає? Продукція, може, повністю відповідає умовам нормативних документів, які діють в Україні, відповідає європейським стандартам. Але специфічні вимоги клієнтів можуть не збігатися з вимогами цих нормативних документів. Отже, продукція автоматично стає невідповідною. Тому рік ми закінчили, може, не з кращими показниками, але наш клієнт, найголовніше, був задоволений. З реалізації продукції ми виконали річні показники. І клієнти продовжують брати нашу продукцію.

Для того, щоб і надалі вдосконалюватися, у нас є ряд програм, які ми продовжуємо. І хочу сказати, що 2020 рік ми почали набагато краще, виконавши роботу над помилками за показниками якості. При цьому не погіршивши ті якісні показники на продукцію, яку надаємо нашим клієнтам. Нам приємно, коли у нас клієнт бере всю лінійку продукції — за марками сталі, по товщині, по ширині прокату. Ми готові відвантажувати весь спектр металопродукції, повністю забезпечуючи наших клієнтів, — зазначив Андрій Кравець. — Тому ось це, напевно, наше основне завдання — утримати клієнта. Бути клієнтоорієнтованим і, відповідно, розглядати їх питання, враховувати всі запити і претензії. Робити з цього висновки. І далі, як то кажуть, крокувати в ногу з нашими клієнтами.

— Розкажіть про сьогоднішню зустріч. Чому вона була присвячена?

— «Укрзалізниця» сьогодні у нас в гостях. Основна мета цієї зустрічі — це обмін досвідом. Побачити, що хорошого у них є, що хорошого у нас. І найголовніше — запозичити цю інформацію і використовувати її далі для розвитку. «Укрзалізниця» це підприємство, яке набагато більше, ніж «Запоріжсталь». Тому у них, напевно, процес трошки працює по-іншому. Але найголовніше — ми сьогодні поділилися специфікою свого вхідного контролю. На «Запоріжсталі» цей процес повністю організований. Я розповів, як він функціонує. І як максимально зробити так, щоб він не давав збоїв.

— Що ви хотіли почути від колег з «Укрзалізниці»?

— Ну, вони приїхали до нас в гості — напевно, більше хотіли почути від нас. Тому ми спробували максимально надати їм інформацію. І, відповідно, задати аналогічні питання — як сьогодні у них функціонують ці процеси. Щоб взяти щось позитивне зерно, яке у них є — і теж спробувати на «Запоріжсталі» його реалізувати.

— Яке конкретно зерно?

— У них сьогодні теж є вхідний контроль. У нас він побудований по одному процесу. У них побудований по іншому. Цікаво порівняти два цих процеси — накласти, так би мовити, один на одного. І після вивчення і порівняння вони візьмуть найкраще з нашої практики, впровадять у себе. А ми візьмемо найкраще з їх практики. І застосуємо у себе.

Микола Гриненко

Про мету візиту делегації «Укрзалізниці» на комбінат «Запоріжсталь» розповів заступник директора департаменту матеріально-технічного забезпечення АТ «Укрзалізниця» Микола Гриненко:

— Ми «Запоріжсталь» вважаємо своїм стратегічним партнером. Це підприємство є передовим в певних напрямках. Зокрема, сьогодні наш візит спрямований на те, щоб перейняти досвід організації вхідного контролю продукції, яка закуповується комбінатом. І перейняти кращі практики, щоб застосувати їх на своєму підприємстві. У нас теж існує певна система вхідного контролю. З точки зору автоматизації якихось процесів. Це корисний досвід, який ми сьогодні маємо надію отримати тут.

— У вас і так велике підприємство — набагато більше, ніж комбінат «Запоріжсталь». Що таке є в цьому підприємстві, що «Укрзалізниця» могла б перейняти?

— У нас підприємство, дійсно, дуже велика. І маючи велику географію, по всій Україні, без автоматизації процесів складно контролювати певні моменти. Тут нас якраз знайомили з системою, як це вдалося — автоматизувати даний процес і впровадити його в рамках одного підприємства. Ми уважно вчилися. І, можливо, спробуємо реалізувати щось подібне на більшому, більш масштабному підприємстві — у нас в «Укрзалізниці».

У нас на сьогоднішній день організовано це все, але локально. Один регіон своє, інший своє. Центру управління даним процесом немає. І ось зараз ми працюємо в цьому напрямку. Намагаємося всю цю справу централізовано організувати. В цьому сенсі візит на “Запоріжсталь” був для нас дуже корисним.

Фото: Дмитро Шилін

Читайте також: В Запорожье «ЗЭРЗ» получит много заказов от «Укрзалізниці»


Комментарии читателей