Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье
На «Запоріжкоксі» працює нова сучасна міні-градирня
Поделиться

Охолодження технічної води в цеху смолоперегінного виробництва стало автоматизованим

Вже близько місяця на підприємстві «Запоріжкокс» працює нова міні-градирня турецького виробництва. Після проведення пусконалагоджувальних робіт, її ввели в експлуатацію. Продуктивність нової міні-градирні складає понад 500 кубічних метрів на годину.

Ця градирня призначена для охолодження води в оборотному циклі, — розповів «Индустриалке» заступник начальника цеху ПрАТ «Запоріжкокс» Костянтин Соколов. -Ця вода використовується для охолодження теплообмінної апаратури і установок для виробництва гранульованого пеку.

Раніше охолодження теплообмінної апаратури і конвеєрних стрічок ліній грануляції відбувалося через центральну систему водопостачання.

 Костянтин Соколов

-Трубопроводи, які подавали воду на оборотний цикл нашого цеху, потребували заміни,тому установка такої міні-градирні була дуже важлива, — підкреслив Костянтин Соколов. -Протяжність нашого трубопроводу дуже велика і вода, яка надходила від центрального водопостачання, частково нагрівалася, що не дозволяло нам повною мірою проводити охолодження. Або для охолодження використовувалася більша кількість оборотної води. З введенням цієї установки параметри води, яка використовується в оборотному циклі, значно покращилися. Це дозволяє досягти температури 25 градусів і нижче. При цьому кількість води, що подається до теплообмінної апаратури, зменшилася.

міні-градирня

Нова градирня має замкнутий цикл. Після використання охолодженої води на теплообмінній апаратурі і лініях грануляції пеку, вода повторно повертається на градирню для охолодження. Скидання промислових вод, як і на інших водопостачальних об’єктах «Запоріжкоксу», повністю виключене.

Тиха та економна

Особливістю нової градирні є й те, що вона зроблена з сучасних матеріалів, а це дозволить мінімізувати позапланові зупинки обладнання та збільшити міжремонтний період.

Вона виконана практично без використання металевих виробів, — каже Костянтин Соколов. — Несуча конструкція — це склопластик. Обладнання, яке використовується для охолодження води, — форсунки, зрошувачі і т. д. — це поліпропілен, полівінілхлорид. Для вентилятора використовувався алюміній, що дозволило зробити її безшумною. У цій градирні використовувалися нові технології, такі як частотний перетворювач, що дозволяє мінімізувати витрату електроенергії, при цьому не погіршивши якість роботи даної установки.

Працює без людей

Ще однією особливістю нової міні-градирні є її робота в автономному режимі.

міні-градирня працює в автономному режимі

-Установка повністю автоматизована і працює без людей, — додав Костянтин Соколов. — За нею спостерігає персонал цеху. Контроль здійснюється періодично. Людина заходить, перевіряє параметри і заносить їх в журнал. У разі відхилення, старший майстер зміни приймає рішення про подальші дії.

На установку нової міні-градирні завод «Запоріжкокс» витратив 11 млн гривень.

Читайте також: Майстер запорізького підприємства за відданість роботі отримав престижну нагороду.Комментарии читателей