Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
На які професії запоріжці можуть влаштуватися без досвіду роботи
Поделиться

Запоріжцям пропонують влаштуватися на роботу без досвіду роботи та профільної освіти

Сьогодні у Запоріжжі нараховується 2200 безробітних. Це ті, хто знаходиться на обліку у центрі зайнятості. Але реальна кількість безробітних запоріжців може бути в рази більшою, адже не всі хочуть ставати на облік.

Аби запоріжці могли швидко знайти роботу та працевлаштуватися, в Запорізькому міському центрі зайнятості регулярно проводять зустрічі з роботодавцями. Завдяки їм роботодавці можуть презентувати свої вакансії, а безробітні — знайти бажане місце роботи.

досвіду роботи

— Першочерговий акцент у роботі служби зайнятості — це підтримка роботодавців та сприяння їм в укомплектуванні кадрами. Найефективнішим методом співпраці є організація міні-ярмарків вакансій. У цих заходах зацікавлені і роботодавці, і безробітні особи, тому що тут максимально поєднані їхні інтереси. Під час проведення міні-ярмарків вакансій роботодавці активно втягують у діалог безробітних, намагаючись виявити їхні знання, вміння, побажання та потреби для подальшого працевлаштування. З початку року у Запорізькому міському центрі зайнятості було проведено 96 таких заходів, у яких взяли участь 15 роботодавців та близько 1500 безробітних осіб, — розповіла заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями Запорізького міського центру зайнятості Світлана Приварнікова.

досвіду роботи

Сьогодні одну з таких зустрічей провів директор Центру кар’єри Метінвест Віталій Тишечко. Він розповів безробітним про можливості працевлаштуватися на підприємства Групи Метінвест — ПАТ «Запоріжсталь», ПрАТ «Запоріжкокс», ПрАТ «Запоріжвогнетрив» та Запорізький ливарно-механічний завод. Сьогодні на цих підприємствах є близько 200 різних вакансій. Можливість їх зайняти є у всіх бажаючих чоловіків та жінок віком від 18 років.

Звичайно, при прийомі на роботу важливо мати документ про профільну освіту і хоча б мінімальний досвід роботи. Але підприємства Групи Метінвест зацікавлені ще й у тому, щоб давати можливість влаштуватися на роботу тим, у кого немає освіти і досвіду. Таких людей роботодавець безкоштовно навчає професії прямо на робочому місці. Перевагою такого формату навчання є й те, що людина отримує при цьому зарплату. Така практика унікальна серед українських підприємств.

Головне, що треба від кандидата на посаду — бажання навчатися.

— Тим, у кого немає потрібної кваліфікації, ми пропонуємо навчання безпосередньо на робочому місці. Адже є такі професії, яким у Запоріжжі не навчає жодний навчальний заклад. Це, наприклад, апаратник, формувальник. Ще є велика потреба у вогнетривниках, слюсарях-ремонтниках, токарях. На ці спеціальності можна навчатися прямо на підприємстві, «зайшовши» на роботу учнем, і отримувати кваліфікацію вже у статусі працівника. Для жінок ми також пропонуємо навчання за спеціальностями «Землероб» та «Транспортувальник». Крім цього, ми можемо організувати навчання за рахунок центра зайнятості, і тоді людина прийде на роботу вже після його закінчення. Форми навчання можуть бути різними — індивідуальна або навчання в групах. Все залежить від бажання та можливостей кандидата, — зазначив Віталій Тишечко.

досвіду роботи

Нещодавно на підприємствах Метінвесту з’явилася можливість опанувати з нуля нову спеціальність — «Машиніст крана».

— Ми почали навчати машиністів крана. Ця професія підходить як для чоловіків, так і для жінок. Умови участі в програмі навчання дуже прості. Учнів на машиністів крана ми приймаємо на роботу та 3 місяці навчаємо на базі навчально-курсового комбінату підприємства. 1 місяць — це теорія, і 2 місяці — практика. Під час навчання ми виплачуємо учням заробітну плату в розмірі 8 тисяч гривень. Після закінчення навчання людина переходить на постійний робочий графік. Зазначу, що машиністи крана зараз потрібні і на «Запоріжсталі», і на Запорізькому ливарно-механічному заводі, і на «Запоржвогнетриві», — розповів директор Центру кар’єри Метінвест Віталій Тишечко.

Після міні-ярмарки вакансій кандидати, яких зацікавила пропозиція, могли відразу ж поїхати у відділ кадрів для проходження співбесіди. Допомогу у комунікації між кандидатом та роботодавцем здійснюють рекрутери Центру кар’єри Метінвест.

досвіду роботи

Зазначимо, що у Центру кар’єри вже є гарні результати в навчанні безробітних. Це унікальна навчальна програма за спеціальністю «Верстатник широкого профілю». Учні першого набору вже закінчили навчання та 17 грудня офіційно працевлаштувалися на Запорізький ливарно-механічний завод. Другий потік учнів завершить навчання 4 січня та теж отримає офіційну роботу на цьому підприємстві. Набір до програми триває.

Довідково

Якщо ви бажаєте отримати роботу на підприємствах Групи Метінвест, звертайтеся до Центру кар’єри за адресою: пр. Металургів, 24 або за телефоном 0-800-606-000. Менеджери розглянуть вашу кандидатуру та запропонують вакансії.

Читайте також: Запорізькі безробітні можуть пройти співбесіду в онлайн-форматі

Фото автора


Комментарии читателей