Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье
На выборах требовать от запорожцев дополнительные документы к ID-карточке запрещено
Поделиться

В Запорожской области для получения избирательного бюллетеня биометрического паспорта достаточно

Во время первого тура голосования на выборах Президента Украины были случаи, что члены участковых комиссий требовали от избирателей, которые предъявляли  ID-карточки, предоставить документы с указанием места регистрации.  Это требование — незаконно.

Александр Харина

Щоб ідентифікувати особу, є біометричні дані, — рассказал начальник Управления Госмиграционной службы в Запорожской области Александр Харина. — Обличчя — це теж біометричні дані. Було роз”яснення Центральної виборчої комісії стосовно ID-картки.

Але на деяких дільницях, дійсно, були зловживання — від виборців вимагали витяги до ID-картки.

Для участі у виборах витяги не потрібні! Якщо особа є в списку виборців, прізвище, ім”я та по батькові, дата народження співпадають, то за неї звірку зробив реєстр виборців. Вимагати додатковий документ до ID-картки заборонено.

По словам Александра Леонидовича, «витяг потрібний, коли вчиняються якісь нотаріальні дії і треба зафіксувати, де зареєстрована особа».

Вопросы, к слову, возникают не только в  в связи с избирательным процессом. Например, они возникают по детям.

 — Хочу підкреслити: витяг діє на момент отримання документу! Якщо хтось з посадових осіб хоче отримати інформацію про реєстрацію особи, то треба вимагати не витяг, а довідку з місця реєстрації, — уточнил Александр Харина. 

Читайте также: В Запорожской области остаются невостребованными около 900 паспортов 

Фото Александра Прилепы


Комментарии читателей