Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Україна
На цьому тижні Верховна Рада розгляне скандальний "Закон про медіа"
Поделиться

Верховна Рада розгляне «Закон про медіа», який критикували через загрози свободі слова

Верховна Рада України планує розглянути в повторному першому читанні законопроєкт про медіа, який зазнав критики громадських організацій і журналістів. Згідно з попереднім планом роботи парламенту, доопрацьований законопроєкт розглянуть на пленарному тижні, що триває з 29 вересня до 2 жовтня.

Новий законопроєкт вже жваво обговорювався журналістами та громадськістю, зокрема і в Запоріжжі. На думку учасників дискусій закон має чимало позитивних моментів. Наприклад, унеможливлює інформаційну спекуляцію інтернет-ЗМІ.

— Цей закон виписаний достатньо чітко і передбачає всі необхідні запобіжники для недопущення розповсюдження деструктивної інформації, ворожої інформації, яка буде негативно впливати на національну безпеку України. Цей закон передбачає блокування інтернет-сайтів, які будуть розповсюджувати недостовірну інформацію. Впевнений, що в умовах війни в Україні має бути передбачений все ж таки жорсткі запобіжники, які будуть врегульовувати, блокувати будь-яку інформацію, яка несе пряму загрозу територіальній цілісності і суверенітету України, — зазначив начальник відділу міжнародних відносин та інвестицій Запорізької обласної ради Володимир Головешко.

При цьому, впевнений Володимир Головешко, законопроєкт треба доопрацьовувати.

— Сам законопроект виписаний такою дуже дивною юридичною технікою. Він має дуже багато тексту, дуже багато статей. Але при цьому нібіто він направлений на врегулювання всіх відносин, але при цьому законопроєкт містить безліч таких двояких тлумачень, розмитих фраз, — розповів Володимир Головешко.

Нагадаємо, що після активної критики першого варіанту документа робоча група Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики 10 місяців працювала над його новою редакцією, яку на початку липня профільний комітет рекомендував до розгляду в сесійній залі. За оцінками Офісу Ради Європи в Україні, при доопрацюванні врахували більшість рекомендацій РЄ і пропозицій від українських журналістів, медіаюристів та експертів, представників медіаіндустрії і галузевих асоціацій.

Головною новацією законопроєкту №2693-д експерти якраз і називають «узаконення» й запровадження правового регулювання онлайн-ЗМІ і платформ доступу до інформації та відео. Адже через те, що чинне законодавство в медіасфері затверджували ще у 1993-2006 роках, воно не відповідає сучасному рівню технологічного розвитку. А деякі ЗМІ взагалі перебувають поза правовим полем – приміром, платформи спільного доступу до відео (YouTube, Vimeo, відділені частини сервісів на кшталт Facebook Live чи Instagram Live). Тому автори законопроєкту поставили за мету визначення однакових «правил гри» для усіх учасників медіаринку.

Читайте також: В Україні хочуть узаконити подвійне громадянство — чим це загрожує країні

 

 

 


Комментарии читателей