Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, ЭКОПОСТ
На трьох доменних печах "Запоріжсталі" встановили додаткові укриття
Поделиться

На доменній печі № 2 комбінату «Запоріжсталь» встановили додаткове укриття на приймальну воронку

Ще на одній доменній печі комбінату «Запоріжсталь», № 2, встановили унікальну конструкцію, що зменшує викид пилу. Тепер на доменних печах № 2, 3, 4 «Запоріжсталі» встановлені додаткові укриття приймальних воронок засипних апаратів. Розроблені індивідуально, з урахуванням конструктивних особливостей кожної печі, бар’єрні загородження приймальної воронки підвищують в цілому ефективність роботи аспірацій доменних печей і знижують ймовірність запилення при завантаженні доменних агрегатів шихтовими матеріалами.

печі

Фахівці комбінату розробили, виготовили та встановили додаткові захисні конструкції приймальних воронок на найвищих точках (+80 м) кожної з трьох доменних печей, які допомогли значно скоротити запилення при завантаженні шихти в печі та покращити роботу аспіраційних систем.

— Кожне укриття допомагає аспіраціям доменних печей бути більш ефективними з уловлювання пилу. По суті, це бар’єри, які уловлюють ще більше пилу і повертають його назад у виробництво, – зазначає генеральний директор комбінату Олександр Мироненко. — Спеціалістами та проектантами комбінату був розроблений унікальний проект.

Складність робіт з монтажу укрить і модернізації аспірацій обумовлена реалізацією проєкту в умовах діючого виробництва, під час зупинок на ремонт та технічне обслуговування металургійних агрегатів. Одна додаткова захисна конструкція, встановлена на найвищій точці домни, важить близько 3 тонн.

печі

— Додаткові укриття вирішують питання екологічного характеру — видаляється більше пилу від приймальних воронок,- відмічає заступник начальника доменного цеху з аспіраційних установок «Запоріжсталі» Андрій Шило. — Тепер кожна доменна піч на місяць вловлює додатково 50 тонн пилу.

Нагадаємо, з 2012 року «Запоріжсталь» направив на екомодернізацію близько 15 млрд гривень. Найбільші з реалізованих проектів – екологічна реконструкція доменних печей із установкою сучасних аспіраційних систем ливарних дворів та бункерної естакади, будівництво єдиної в Україні лінії солянокислотного травлення в ЦХП-1, введення в експлуатацію комплексу повернення промислово-ливневих стоків.

Читайте також: Темпам і якістю будівництва можна позаздрити: які сучасні проєкти реалізували на «Запоріжсталі».

Фото автора


Комментарии читателей