Індустріалка - новини Запоріжжя

ЕКОПОСТ, Запоріжжя, Здоров'я, Фоторепортаж
На території 15 запорізьких шкіл з'явились незвичайні дерева - фото
Поделиться

У Запоріжжі 15 шкіл отримали оригінальні контейнери для збору пластикових кришечок

У Запоріжжі 15 шкіл, які стали учасниками та посіли 4-18 місяця у конкурсі “Простір 2021”, отримали від громадської спілки “Зелений центр Метінвест Запоріжжя” особливі подарунки. Оригінальні ємності для збору пластикових кришечок зроблені у вигляді дерева. Їх установлюються на пришкільних територіях навчальних закладів.

Одне з таких дерев сьогодні з’явилося на подвір’ї початкової школи «Злагода», що у Хортицькому районі. Окрім початкової школи тут є 7 груп дошкільного підрозділу, які відвідують 136 дітей. Ще 91 учень навчається у чотирьох класах початкової школи.

— Екологічне виховання у нас починається вже з двох років і продовжується у початковій школі, — зазначила директор початкової школи “Злагода” Наталя Братковська. — Сьогодні наша територія поповнилась ще однією ресурсною зоною для екологічного виховання дітей. Оригінальна ємність допоможе нам в розвитку і вихованні екологічної свідомості дітей, а також бережного ставлення до навколишнього середовища. До збору кришечок можуть долучитися батьки й власним прикладом показати, що таке екологічна культура та природозбереження.

У Запоріжжі 15 шкіл отримали оригінальні контейнери для збору пластикових кришечок

За словами Наталі Миколаївни, початкова школа “Злагода” вже не вперше бере участь у проєктах “Зеленого центру Метінвест Запоріжжя”. Активну співпрацю з громадською спілкою та участь у наступних проєктах та акціях планують брати й надалі.

— Проєкт “Корисний пластик” вперше був представлений у Запоріжжі на “Еко форумі 2021”. Враховуючи масове розповсюдження пластику на території міста, пришкільних територіях, у парках, скверах, громадська спілка “Зелений центр Метінвест Запоріжжя” вирішила нагородити 15 закладів-учасників проєкту такими контейнерами. Ємність для збору ПЕТ кришок ми назвали “деревом відродження”, — розповів спеціаліст відділу управління проєктами громадської спілки «Зелений Центр Метінвест Запоріжжя» Ярослав Грошев. — У контейнері є три отвори, через які складати кришки зручно як дітям, так і дорослим. Після заповнення ємності усі кришки ми відправлятимемо на переробку.

У Запоріжжі 15 шкіл отримали оригінальні контейнери для збору пластикових кришечок

Ярослав Грошев нагадав, що проблема засилля пластикових відходів є надзвичайно актуальною у всьому світі, оскільки завдає руйнівного удару навколишньому середовищу — лісам, водоймам. Тому він сподівається, що саме завдяки ініціативі “зеленого центру Метиінвест Запоріжжя” підростаюче покоління запоріжців навчиться сортувати сміття, що позитивно вплине на ситуацію з пластиковими відходами у місті.

У Запоріжжі 15 шкіл отримали оригінальні контейнери для збору пластикових кришечок

Зважаючи на активність та вагомий внесок учасників проєкту “Простір 2021” у розвиток екологічної культури Запоріжжя серед вчителів, учнів та батьків, оригінальні контейнери для збору пластикових кришечок від “Зеленого центру Метінвест Запоріжжя” отримали такі навчально-виховні заклади:

 • 4 місце — Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №84;
 • 5 місце — Запорізький колегіум «Елінт»;
 • 6 місце — Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №52;
 • 7 місце — Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №49;
 • 8 місце — ПНЗ «Дитячий парк» Запорізький міський ботанічний сад»;
 • 9 місце — Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №95;
 • 10 місце — Запорізький навчально-реабілітаційний центр «Джерело»;
 • 11 місце — Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №103;
 • 12 місце — Запорізька початкова школа «Злагода»;
 • 13 місце — Запорізька гімназія №25;
 • 14 місце — Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №89;
 • 15 місце — Запорізька гімназія №3;
 • 16 місце — Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №97;
 • 17 місце — Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15;
 • 18 місце — Запорізька гімназія №77.

Нагадаємо, нещодавно громадська спілка “Зелений центр Метінвест Запоріжжя” провела цікавий екологічний конкурс «Простір 2021», участь у якому взяли 39 навчальних закладів Запоріжжя. Після довгих дебатів експерти обрали трьох переможців, які отримують головний приз — майданчик на відкритому повітрі площею 60 кв. м.

Читайте также: У запорізьких школах облаштують сучасні відкриті майданчики для занять


Комментарии читателей