Индустриалка - новости Запорожья

Главные, Запорожье, Фоторепортаж, ЭКОПОСТ
На Набережній у Запоріжжі висадили велику алею молодих лип — фото
Поделиться

У Запоріжжі пройшла масштабна екологічна акція «Врятуємо Дніпро разом»

Сьогодні на Набережній магістралі, неподалік каскаду фонтанів «Райдуга», висадили дві сотні молодих лип. Ці дерева невибагливі у догляді, а виглядають дуже гарно.

Масштабна висадка дерев пройшла в рамках акції «Врятуємо Дніпро разом», яку вже 9 років поспіль проводить комбінат «Запоріжсталь». Нагадаємо, в рамках акції щорічно проходить відразу кілька заходів — суботники, очищення дна і зариблення Дніпра, екологічний квест і висадка дерев.

Дерева для міста — це особливі помічники, які виконують безліч функцій. І головна з них — це боротьба з техногенним навантаженням. Висадка дерев у рамках акції «Врятуємо Дніпро разом» проводиться не вперше. За декілька років нашими руками висаджено більше тисячі дерев, — підкреслив директор з охорони праці, промислової і технічної безпеки комбінату «Запоріжсталь» Олексій Шкарупа.

Дерева висадили від спуску з вул. Лермонтова до стадіону «Олімпійські надії». Раніше на цьому відрізку не було жодного деревця і навіть газону. А тепер — гарна липова алея.

Сьогодні чудовий день! Наше місто отримало у подарунок 200 дерев. Особисто мене дуже радує те, що до нашої акції кожного разу приєднуються все більше небайдужих активних запоріжців. Саме на таких людях і тримається наше місто. Адже ми робимо все для того, аби кожен його куточок з кожним роком ставав гарнішим, зеленішим і комфортнішим. На досягнутому ми не зупиняємося, далі — більше, — зазначив начальник управління соціальної сфери комбінату “Запоріжсталь” Сергій Самарський.

Участь у заході взяли близько три сотні людей: представники молодіжної організації комбінату, члени громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя», волонтери та навіть звичайні перехожі. Для того, аби висадити своє власне деревце їм не обов’язково було мати з собою рукавички чи лопати. Все це можна було взяти у організаторів акції.

— Волонтерство і участь в екологічних акціях, такі як «Врятуємо Дніпро разом», — це гарна традиція молодіжної організації комбінату «Запоріжсталь». Ми впевнені, що лише своїми руками можливо озеленити наше місто і зробити його чистішим. Запоріжжя — це місто, в якому ми народилися, живемо та працюємо. І ми не просто хочемо зробити його найкращим, ми робимо його таким, — підкреслив провідний спеціаліст по взаємодії з молоддю ПАТ «Запоріжсталь» Анатолій Ширма.

Головна мета акції — це збільшення зелених насаджень в місті. Адже в Запоріжжі немає комплексної програми озеленення. Важливим є і той фактор, що до таких масових заходів приєднуються активні жителі міста.

З перших вуст

Учасники акції розповідають, що прийшли на висадку дерев не просто так. Хтось хотів облагородити територію, хтось — показати приклад іншим, а хтось — отримати гарний настрій від роботи. Все це у них вдалося.

— Мені дуже приємно, що в нашому місті з’явилася така гарна липова алея. А ще більше радує те, що до її висадки я доклав руку. Тепер влітку тут зможуть у затінку гуляти люди, а хазяйки збирати липу, щоб взимку пити чай. Хочеться, щоб у нашому місті проводилося більше таких акцій, щоб ще більше людей долучалися до такої гарної справи. А ще — це гарний приклад дітям. Коли вони будуть бачити, яким трудом ці дерева висаджують, то бажання зламати гілочку у них не буде. Вони почнуть поважати природу і людську працю, — розповів слюсар-ремонтник цеху холодної прокатки №1 ПАТ «Запоріжсталь» Олексій Риженко.

Більша частина учасників акції — це молодь. Вони зазначають, що хочуть покращити місто для своїх майбутніх дітей.

— Я вважаю, що такі акції надзвичайно важливі, адже таким чином ми покращуємо екологію. Тим більше, ми майбутні батьки і вже зараз думаємо, в який світ прийдуть наші діти. Якби кожен, як і ми, взяв хоча б один саджанець, посадив його і виростив дерево, то наше місто могло б стати справжнім зеленим острівцем. Я не звик когось критикувати, я беру все в свої руки. Якщо хочу, аби покращилась екологія та з’являлися нові місця відпочинку, то беру і роблю, — підкреслив волонтер Владислав Катін.

Коли саджанці посадили, їх полили, аби вони прижилися. А на кожне деревце учасники почепили маленькі пам’ятні таблички.

Читайте також: Чому в Запоріжжі треба висаджувати нові дерева

Фото автора і Олександра ПрилепиКомментарии читателей