Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Фоторепортаж
На комбінаті «Запоріжсталь» стартував масштабний проект екомодернізаціі
Поделиться

На агломашини комбінату «Запоріжсталь» встановлюють нові аспіраційні установки

В екологічну модернізацію аглофабрики – установку газоочисних систем агломашин №1-6 – комбінат вже інвестував понад 1,2 млрд грн.

Принцип роботи нових газоочисних установок агломераційних машин будується на двоступеневому очищенні газів. Це рішення є найсучаснішим та найефективнішим: 95% газоочисних систем, встановлених на металургійних підприємствах Китаю, США та Європи, обладнані саме такими фільтрами.

аглоцех

Специфіка фільтрів полягає в тому, що тягодуттьові машини, котрі забезпечують просмоктування повітря при спіканні агломерату, контролюють його транспортування до очисних споруд. Тому зупинка фільтрувального обладнання без зупинки виробництва неможлива.

Днями на комбінаті «Запоріжсталь» стартувала реалізація проекту з модернізації аспіраційних установок хвостових частин агломашин. Це дозволить поліпшити умови праці і зробити очищення повітря від пилу значно ефективнішим.

аглоцех

За словами генерального директора комбінату «Запоріжсталь» Олександра Мироненка, нові аспіраційні установки на хвостових частинах агломашин доповнять вже працюючі тут електрофільтри і дозволять не просто працювати у встановлених нормативах, але й зробити роботу аспірацій більш ефективною.

Олександр Мироненко

— В проект будівництва нової фільтраційної установки для хвостових частин агломашин ми інвестували 235 млн грн. Вона дозволить ще більше поліпшити пиловловлювання агломераційного виробництва. А це в свою чергу ще більше поліпшить екологічну обстановку і зведе викиди до мінімуму, — зазначив Олександр Мироненко.

аглоцех

До будівництва залучили техніку для великовузлового складання — кран вантажопідйомністю 400 тонн. За його допомогою робочі монтують укрупнені металоконструкції, які пізніше встановлять на агломашини.

аглоцех

Металоконструкції стануть каркасом, на який згодом буде встановлено два потужних рукавних фільтри.

— Ми провели складання крана вантажопідйомністю 400 тонн, який дозволить великими елементами розпочати складання фільтра. Це необхідно для того, щоб обмежити роботи на території комбінату і значно прискорити цей процес. Роботи сплановані таким чином, що за 3-4 місяці ми закінчимо складання. Якби ми виконували роботи традиційним способом (монтаж невеликих елементів вагою від 1 до 5 тонн), то нам знадобилося б не менше 6-7 місяців на монтаж металоконструкцій. В умовах обмеженого майданчика це вимагає багато часу та людських ресурсів, — розповів генеральный директор «АЛД будівництво і інжиніринг» Олексій Лебедєв. — Завдяки великовузловому складанню ми піднімаємо до 30 тонн. Це набагато швидше і безпечніше, тому що більша частина робіт зі зварювання, підготовки конструкцій до монтажу виконується на землі, а нагорі працює обмежена кількість людей.

Олексій Лебедєв

Нагадуємо, що з 2012 року комбінат «Запоріжсталь» направив на екомодернізацію близько 15 млрд гривень. Найбільші з реалізованих проектів – екологічна реконструкція доменних печей з установкою сучасних аспіраційних систем ливарних дворів і бункерної естакади, будівництво єдиної в Україні лінії солянокислотного травлення в ЦХП-1, введення в експлуатацію комплексу повернення промислово-зливових стоків, а також модернізація аглофабрики.

аглофабрика

Читайте також: На запорізькому підприємстві молоді працівники можуть отримати значне підвищення


Комментарии читателей