Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Фоторепортаж
На «Запоріжсталі» придбали сучасний комплекс тренажерного обладнання за 800 тисяч гривень
Поделиться

На запорізькому підприємстві навчають на новому сучасному тренажерному обладнанні

У листопаді на ПАТ «Запоріжсталь» відкрили лабораторію з сучасним тренажерним обладнанням для навчання електромонтерів.

Тренажерний комплекс для електромонтерів

— Лабораторію з навчання електромонтерів з ремонту та обслуговуванню електрообладнання створили на базі нашого відділу, — розповів начальник відділу розвитку персоналу ПАТ «Запоріжсталь» Олексій Бакалов. — Основна мета придбання тренажерного комплексу — підвищення якості підготовки нових робітників і підвищення якості відбору кваліфікованого персоналу. Ми маємо можливість навчити базовим навичкам, необхідним в професії електромонтера, як наших практикантів, так і новоприйнятих працівників. Щорічно на підприємстві «Запоріжсталь» і «Запоріжкокс» працевлаштовуються близько 70 електромонтерів. Даний тренажерний комплекс дозволить охопити всю цільову аудиторію.

Тренажерний комплекс для електромонтерів

Тренажерний комплекс для електромонтерів представляє собою п’ять спеціалізованих стендів. Вони призначені для відпрацювання та освоєння практичних навичок електромонтерів. Коштує тренажерний комплекс понад 800 тис. грн.

Тренажерний комплекс для електромонтерів

— Стенди призначені для проведення лабораторних робіт з курсу теоретичних основ електротехніки та для відпрацювання практичних навичок з налагодження та монтажу лінійно-контакторних схем, — повідомив провідний інженер-електрик центральної електротехнічної лабораторії ПАТ «Запоріжсталь» Максим Гапоненко. — Стенди сучасні. Такі ж використовують і для навчання студентів у навчальних закладах. Вони зроблені якісно і безпечно.

Раніше навчання проходило в цехах. Але, як каже Максим Гапоненко, на такому обладнанні це більш наочно. Деякі процеси на реальному обладнанні, що працює, побачити просто неможливо. А тут виконують спеціальні лабораторні роботи, що демонструють, які процеси відбуваються в електротехніці.

Данило Новіков навчається в металургійному коледжі й проходить практику на «Запоріжсталі» — понад три місяця працює учнем електромонтера в цеху холодної прокатки № 1. На роботі у нього є наставник. Практичні навички Данило відточує в лабораторії з навчання електромонтерів.

Тренажерний комплекс для електромонтерів

— Якщо щось з’єднуємо на стенді неправильно, струмом нас не б’є, — посміхаючись, відповідає на питання «Индустриалки» Данило Новіков. — Все заізольовано і захищено від випадкових дотиків. І ми дотримуємося техніки безпеки. Вчимося, як правильно з’єднувати дроти для двигунів, щоб вони виконували певні функції. Наприклад реверс, динамічне гальмування. Обладнання дуже зручне, наочне.

На питання, чому обрав спеціальність електромонтера Данило Новіков відповідає:

— У мене дядя — електрик. Колись ми робили з ним гараж. Він навчав мене, як проводити світло. Мені сподобалося. Це професія завжди потрібна. Тому що без світла неможливо працювати. Та й вся техніка працює на електриці.

Курс занять в лабораторії з навчання електромонтерів з ремонту та обслуговування електрообладнання триденний.

Читайте також: Як триває масштабна екомодернізація на запорізькому підприємстві.

Фото автораКомментарии читателей