Індустріалка - новини Запоріжжя

Відродження Хортиці, Головні, Запоріжжя, Фоторепортаж
На Хортиці встановили один із найвищих флагштоків України — фото
Поделиться

Разом із пагорбом Єдності його висота складає 55 метрів

Цього року Національний заповідник «Хортиця» увійшов до списку державної програми «Велика реставрація». У рамках програми реконструюють музей історії запорізького козацтва, пагорб Єдності біля музею і «Козацьке коло».

Офіційно реконструкція Хортиці стартувала 10 червня з ремонту покрівлі музею історії запорізького козацтва. Через декілька днів роботи почалися на пагорбі та «Козацькому колі».

Після реконструкції пагорб біля музею стане сучасним оглядовим майданчиком з видом на Дніпро і першим безбар’єрним туристичним об’єктом України. Доріжки на пагорб сформували під кутом 5º, що дозволить піднятися людям на візку. А на кожних 800 метрах висоти будуть облаштовані рівні місця для відпочинку. Раніше піднятися вершину пагорба для людей з інвалідністю було неможливим.

хортиці

Сьогодні, 11 серпня, на пагорбі встановили його головну пам’ятку — один із найвищих флагштоків України. Його відреставрували та зробили ще вищим. Якщо раніше він сягав 35 метрів у висоту, то тепер — 40.

— Зараз у рамках розбудови безбар’єрного простору на пагорбі продовжується облаштування підйому на вершину та самого оглядового майданчика. Сьогодні на пагорб вже встановили оновлений флагшток. Його загальна висота складає 55 метрів з урахуванням пагорба, — розповів генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко.

хортиці

Встановлення флагштоку проходило у декілька етапів. Секції флагштоку збирали на технологічному майданчику, а потім зібрану конструкцію піднімали на пагорб за допомогою великого 100-тонного крана.

хортиці

— Для монтажу флагштока ми використовуємо 100-тонний автомобільний кран. Для нього ми створили технологічний майданчик, адже кран має стояти на ідеально рівній поверхні. Складність робіт полягала у великих габаритах конструкції та висоті самого пагорба. Але ми зі своєю задачею впоралися, — розповів менеджер проєктного офісу Валерій Шевченко.

хортиці

Поки що флагшток стоїть на пагорбі без прапору. Урочисто його підняти та відкрити оновлений пагорб Єдності планують 23 серпня в День Державного прапора України.

Після закінчення робіт саме пагорб має стати відправною точкою для подорожі Хортицею. В цьому впевнений генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Групи Метінвест Олександр Мироненко. Зазначимо, що Група Метінвест виступає партнером національного проєкту відродження Хортиці.

— Хортиця змінюється щодня – і в цьому немає жодних перебільшень. Концепція трансформації та переродження острова втілюється на наших очах, ми разом творимо майбутнє головної перлини Запоріжжя. Метінвест у цьому проєкті – від моменту його зародження до оформлення у концепцію, яка оживає цієї миті на Хортиці. Сьогодні стали ще ближче до втілення задуму: після облаштування безбар’єрного доступу до найвищої точки острова, на пагорб Єдності встановлено флагшток, на якому невдовзі замайорить український прапор. Це найкраща відправна точка для старту подорожі, та знайомства з вражаючою, таємничою, гостинною та сильною Хортицею. Хто давно не був на острові – завітайте, будете приємно вражені, — написав генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Олександр Мироненко на своїй сторінці в Facebook.

Відвідувачів пагорба чекає сюрприз

На сьогодні роботи на пагорбі Єдності виходять на фінішну пряму. Робітники вже завершили облаштування доріжок, зараз триває їх декорування та облицювання плиткою бокових поверхонь. Крім цього, проходить озеленення пагорба методом гідропосіву.

хортиці

хортиці

У найближчих планах — встановлення огородження для безпеки відвідувачів. А ще — підготовка аудіовистави, яка стане справжнім сюрпризом для запоріжців та гостей міста.

— Окремо ми розробляємо аудіовиставу «Шлях становлення української ідентичності». Всі відвідувачі зможуть завантажити безкоштовний додаток на свій смартфон і за його допомогою прослухати аудіовиставу, піднімаючись на вершину пагорба. Вона буде проводити людей історичним шляхом від сивої давнини до часів української незалежності. Це невеличкий сюрприз, який, я сподіваюся, ми зможемо почути найближчим часом, — розповів генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко.

Нагадаємо, у Києві відбулася презентація бренда острова Хортиця. Це не просто логотипи та символи, це захоплююча графічна подорож островом Хортиця. Аби визначити головний логотип Хортиці, оголосили відкрите онлайн голосування, участь у якому можуть взяти всі охочі за посиланням.

Читайте також: На Хортиці відкриють гончарню і кузню

Фото Олександра ПрилепиКомментарии читателей