Индустриалка - новости Запорожья

Главные, Запорожье, Украина, Фоторепортаж
На Хортиці склали урочисту клятву першокурсники трьох військових ліцеїв — фото
Поделиться

Урочисту клятву склали ліцеїсти із Запоріжжя, Кривого Рога та Луганської області

Сьогодні, 14 жовтня, запоріжці відзначають День захисників і захисниць України. З нагоди свята на Хортиці відбулися урочисті заходи. Для складання клятви ліцеїста на майданчику біля музею історії запорозького козацтва зібралися 150 першокурсників трьох навчальних закладів — Запорізького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник», Криворізького ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою та Луганського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії».

Участь в урочистій церемонії складання клятви взяв Президент України Володимир Зеленський. Він привітав ліцеїстів з такою важливою для них подією та побажав їм легкої служби на благо Батьківщини.

Згадайте 2014 рік. Початок російської агресії, початок війни. Вам було тоді десь 7-8 років, ви навчались у 2 класі і були зовсім маленькими хлопчиками, які щовечора були прикуті до екранів телевізорів. Та не заради блокбастерів чи мультфільмів, а чекаючи новини зі сходу нашої країни. У багатьох із вас там був батько або старший брат, хрещений, сусід… Але те, що ви зараз стоїте тут, готуєтеся скласти присягу ліцеїста, навчатися і згодом стати офіцерами і захисниками України, означає одне — у 2014 році біля екранів телевізорів, вже тоді, незважаючи на те, що вам було 8 років, кожен з вас зробив свій важливий вибір. Вже тоді кожен з вас вирішив що саме буде робити, ким стане та кого він буде захищати. Ви зробили цей вибір не через гарну картинку в кіно, не через романтизм у книжках, а в часи реальних бойових дій на сході України. Нехай Покрова Пресвятої Богородиці оберігає вас завжди. Я вітаю вас з Днем захисників і захисниць України. Слава нашим захисникам! Слава Україні! — звернувся до ліцеїстів Президент України Володимир Зеленський.

Участь в урочистостях з нагоди Дня захисників і захисниць України також взяли міністр оборони України Андрій Таран, головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний, командувач Національної гвардії України Микола Балан, голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко, голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін, голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Юрій Щиголь.

Після привітального слова Президента розпочалася церемонія складання урочистої клятви ліцеїстами. Клятву зачитав ліцеїст Запорізького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник» Руслан Кулявець.

Після складання клятви ліцеїстами Президент України вручив командирам військових підрозділів бойові прапори і стрічки з почесними найменуваннями.

На ліцеїстів покладають великі надії

Складання клятви — це лише перший, але дуже важливий крок ліцеїстів до омріяної військової служби. Хоч вони ще зовсім юні та навчаються лише місяць, керівництво навчальних закладів покладають на них великі надії.

— Сьогодні наші ліцеїсти склали урочисту клятву. Для кожного з них клятва — це, перш за все, зобов’язання перед батьками та викладачами навчатися і вправно готуватися до військової служби. Такі заходи для хлопців — це додаткова мотивація до навчання і натхнення на опанування військової справи. Сьогодні наші випускники прославляють нас своїми досягненнями, і це дійсно дуже тішить. Багато з них нагороджені бойовими орденами і медалями, а 2 випускники є Героями України. Це Микита Яровий, на жаль посмертно, і Валерій Чибінєєв, який продовжує службу. Сподіваюся, що наші першокурсники в майбутньому не раз дадуть нам привід для гордості за їхні досягнення, — зазначив начальник Запорізького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник» Руслан Кулька.

Як зазначають самі ліцеїсти, військова справа — це їхній свідомий вибір. Хтось вступив до ліцею за прикладом рідних, а хтось хоче бути першим військовим у родині. Але їх об’єднує одне — бажання захищати рідну землю.

Десь у 6-му класі я зрозумів, що, вступивши до військового ліцею, я зможу допомогти своїй рідній державі, захищати її та здобувати перемоги. На мою думку, я зможу принести Україні більше користі, якщо буду в лавах військових, а не займаючись громадською діяльністю. Зараз моя мета — гарно вчитися, розуміти всі стройові прийоми та пізнати військову службу такою, якою вона є насправді, а не на телеекранах чи в книжках. Після закінчення ліцею я хочу вступити в КПІ ім. Сікорського. В моїх планах — продовжувати службу в Збройних силах України, оволодівши технічною професією, — розповів ліцеїст Запорізького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник» Руслан Кулявець.

«Мрія — повернутися у рідний український Луганськ»

До Запоріжжя на урочисте складання клятви приїхали і першокурсники Луганського обласного ліцею з посиленою військо-фізичною підготовкою «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії». Ці юнаки не з чуток знають, що таке війна, адже родом з міст та сіл, де вирували активні бойові дії. А деякі хлопці і досі не можуть повернутися на малу Батьківщину, бо їхні населені пункти і досі захоплені російськими бойовиками.

З квітня 2014 року Луганський ліцей і його вихованці опинились у самому центрі військового протистояння між українською владою та незаконними збройними формуваннями. А в серпні 2014 року територію ліцею захопили терористи. Навчально-матеріальну базу вщент розграбували та знищили.

Через це ліцей довелося перемістити на підконтрольну українській владі територію. Зараз він базується у місті Кремінна Луганської області. Незважаючи на переміщення, назву закладу не змінювали, адже військові впевнені, що незабаром повернуться у рідний український Луганськ.

Я пишаюся тим, що на сьогоднішньому заході присутні мої підопічні — ліцеїсти Луганського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Впевнений, що через 2 роки, закінчивши навчання, ці хлопці поповнять лави курсантів закладів вищої військової освіти.

Зараз наш заклад тимчасово знаходиться у місті Кремінна, бо наразі на його місці, на окупованій території знаходяться бандити. Але наш ліцей ми не перейменовували. Він був, є і буде луганським. Так само як і Луганськ був, є і буде українським, — зазначив начальник Луганського обласного ліцею з посиленою військо-фізичною підготовкою «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії» Валерій Ємбаков.

Більшість першокурсників Луганського ліцею — хлопці з міста Сватове Луганської області. У 2014 році жителі цього міста впевнено дали відсіч російським окупантам і не допустили перехід влади до рук бойовиків.

У 2014 році бойовики поїхали до Сватово встановлювати свою владу. Але сватівські хлопці самі вийшли з мисливськими рушницями і сказали: «Нічого вам тут робити, їдьте до своєї Росії, а Сватове є і буде українським». І оці хлопці зі Сватово — це майбутнє нашої держави та наших Збройних сил. Коли виховуєш на Луганщині отаких хлопців, то знаєш, що жодна російська наволоч не пройде до нас. Вони захищають державу, — відзначив Валерій Ємбаков.

Один з таких хлопців — першокурсник ліцею Давид Блощиця. Він вирішив стати військовим, бо бажає звільнити Луганську область від окупантів.

— Після закінчення 9 класів у школі я твердо вирішив вступати до військового ліцею. Моя мотивація — бажання звільнити нашу область від загарбників. Дивлячись, як на передову їдуть українські військові, я зрозумів, що теж маю бути там. Для мене дуже велика честь складати клятву на Хортиці — славетному та сакральному місці. Після закінчення навчання у ліцеї я планую йти у сухопутні війська. Хочу присвятити військовій справі усе своє життя. Зараз це особливо актуально у наш час, коли країна вимушена боротися з ворогом за свої землі, — розповів ліцеїст Луганського обласного ліцею з посиленою військо-фізичною підготовкою «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії» Давид Блощиця.

Нагадаємо, що сьогодні у Запоріжжі також відзначають 78-у річницю визволення від нацистських загарбників. На честь цієї дати на Алеї Бойової Слави відбувся урочистий захід.

Читайте також: У запорізьких нацгвардійців з’явилися шеврони з новою символікою

Фото Олександра ПрилепиКомментарии читателей