Індустріалка - новини Запоріжжя

ЕКОПОСТ, Запоріжжя, Фоторепортаж
На Хортиці рятують дерева від літньої спеки - фото
Поделиться

Комбінат «Запоріжсталь» бере участь у збереженні зелених насаджень

Літню спеку не витримують люди і машини. Важко і зеленим насадженням. Особливо нещодавно висадженим деревам. Вони, щоб вижити, потребують поливу. Про це говорять в Національному заповіднику Хортиця». Мало провести там акцію і посадити дерева. У перші роки їх обов’язково треба поливати, щоб дати можливість корінню зміцнитися. Це повинні враховувати ті, хто пропонує озеленити наш легендарний острів.

Комбінат «Запоріжсталь» не тільки висаджує дерева на Хортиці, а й допомагає в догляді за ними. А також за саджанцями, посадженими іншими. Поки спека не спаде — водовоз комбінату щотижня буде поливати дерева, рятуючи їх від посухи. Нагадаємо, що завдяки акції «Врятуємо Дніпро разом» ПАТ «Запоріжсталь» у 2018 та 2019 роках на Хортиці з’явилося 200 дубів та кленів. 

Хортиця

«Индустрипалка» побувала на остові і спостерігала за поливом дерев біля історико-культурного комплексу «Запорізька Січ».

— Всі хочуть бачити Хортицю легенями Запоріжжя, — відмітив генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко. — І для цього заповідник працює достатньо багато. За підтримки меценатів, благодійників, громадських організацій і просто екоактивістів за останні декілька років на Хортиці висаджено більше 5 тисяч різноманітних невеличких сіянців, саджанців, які не потребують особливо догляду. Також висаджено близько 700 «великомірів» — для відродження, в першу чергу, паркових зон, різноманітних алей. Зараз клімат змінюється, літо дуже спекотне. І ці великі дерева потребують особливого догляду. Без поливу вони, швидше за все, загинуть, Або буде низький відсоток дерев, які виживуть.

Ці дерева потребують постійного догляду. Найголовніше в літній період — системний полив. Ми звертаємося до комбінату «Запоріжсталь», який постійно надає допомогу в подібних екологічних акціях. Звернулися і в цьому році. Та отримали дуже вчасну допомогу. Особливо після червня, коли були дуже високі температури, до 40 градусів. Дерева потребували швидких заходів. Комбінат надав можливість заливати ці дерева великогабаритною ємкістю і рятувати їх від загибелі.

Хортиця

— Комбінат садив дерева в найсприятливіший час, восени, коли у саджанців найбільший шанс прижитися, — погоджується начальник управління соціальної сфери ПАТ «Запоріжсталь» Сергій Самарський. — Ми бачимо, що всі дерева живі, зелені. І не тільки тому, що висаджені в певний сезон. За деревами в заповіднику доглядали. І ми допомагаємо в цьому. Бо розуміємо, що підтримка і примноження зелених зон — дуже важливо для нашого міста.

Як зберегти зелень і прохолоду від її тіні навіть в найспекотнішу спеку при належному догляді і поливі добре знають й на самому комбінаті «Запоріжсталь». Адже з 550 га загальної площі комбінату — 120 га займає зелена зона з галявинами, скверами, клумбами.

Запоріжсталь

— Звичайно, доглядати за такою великою кількістю зелених насаджень складно, — коментує Сергій Самарський. — Але у нас є великий досвід, тому тут порядок. Щорічно «Запоріжсталь» виділяє на озеленення та догляд за зеленими насадженнями, на боротьбу з карантинними рослинами понад 2,5 мільйонів гривень. Щороку висаджуємо на підприємстві близько 300 дерев і 500 кущів.

Щоб зелені насадження на комбінаті дійсно були зеленими, за словами Сергія Самарського, по всій території накладені системи поливу. А там, де їх встановити не вдалося, використовує спецтехніку. В результаті зелені зони доглянуті.

Читайте також: Цветы, ящерицы и шикарные закаты: как проходит лето на Хортице — фото.

Фото автораКомментарии читателей