Індустріалка - новини Запоріжжя

Відродження Хортиці, Запоріжжя
На Хортиці планують створити унікальний музей судноплавства
Поделиться

В Запоріжжі хочуть створити сучасний музей судноплавства

Сучасний музей судноплавства планують створити на острові Хортиця. Такий музей буде унікальним не тільки на теренах України, а й в Східній Європі. Для Запоріжжя це буде дійсно родзинка.

Зараз на острові вже є чотири козацьких «Чайки», підняті з Дніпра. Ще є два турецькі човни, які не піднімають тому, що немає будівлі для них.

Про перспективи розвитку острова Хортиця в ефірі телеканалу Україна 24 розповів генеральний директор заповідника Максим Остапенко.

Нагадаємо, цього року Національний заповідник «Хортиця» увійшов до списку державної програми «Велика реставрація». У рамках програми реконструюють музей історії запорізького козацтва, пагорб Єдності біля музею і «Козацьке коло».

На острові Хортиця вперше в новітній історії застосували практику партнерства держави з бізнесом. Група Метінвест стала партнером проєкту розвитку заповідника. Метінвест долучився до проєкту з самого початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво.

— Багато років острову Хортиці не приділяли потрібної уваги. Цього року ситуація змінилася кардинально. Є державна підтримка в рамках «Великої реставрації», підтримка з боку обласної влади і потужний проєктний офіс Метінвеста. Зараз оновлюється цілий комплекс об’єктів, — розповів Максим Остапенко. — Але не треба забувати, що на Хортиці є і величезна кількість речей які треба створити. Це сучасна інфраструктура, безбар’єрність. Ми сподіваємося, що Хортиця оновиться і зможе приймати сотні тисяч туристів.

Після закінчення реконструкції на Хортиці, на пагорбі біля музею Запорізького козацтва буде демонструватися неймовірне лазерне шоу. Яскраве дійство ще проходить процес налаштування. Після завершення будівельних та ремонтних робіт на Музеї козацтва шоу стане постійним, щоб дивувати і вражати запорожців та гостей міста. Але вже наприкінці цього тижня у запоріжців буде унікальний шанс ще раз побачити лазерне шоу. Його покажуть під час фестивалю ZOUND 2021, який відбудеться 27 та 28 серпня.

Лазерно-проекційне шоу — це сучасний інсталяційний об’єкт, втілений спільно Міністерством культури та компанією Метінвест, яка виступає партнером проєкту масштабних перетворень острова Хортиця.

Нагадаємо, нещодавно острів Хортиця отримав новий сучасний бренд. Він представляє собою не просто логотипи та символи, а захоплюючу графічну подорож легендарним островом. Головний логотип Хортиці визначили всі бажаючі за допомогою онлайн голосування.

Читайте також: У Запоріжжі на найвищій точці Хортиці підняли Національний Прапор — фото


Комментарии читателей