Індустріалка - новини Запоріжжя

Видео, Возрождение Хортицы, Головні, Запоріжжя, Культура, Фоторепортаж
На Хортиці офіційно запустили вражаючу туристичну атракцію - фото
Поделиться

На Хортиці запрацювало унікальне інтерактивне лазерно-проєкційне шоу «Трансформації крізь історію»

Вражаюче видовище — інтерактивне лазерно-проєкційне шоу «Трансформації крізь історію» офіційно відкрили на Хортиці 14 жовтня. Крім свят, які відзначають в країні, в Запоріжжі це ще й День міста, запуск до якого лазерного шоу став гарним подарунком. Нагадаємо, що його тестовий показ провели напередодні Дня Незалежності. А зараз відбувся офіційний запуск нової туристичної атракції, точки тяжіння.

інтерактивне лазерно-проєкційне шоу «Трансформації крізь історію»

Три стихії — в одній історії, яку розповідають за допомогою лазерно-проєкційного шоу на Хортиці. Зображення одночасно проєктується на землю — пагорб Єдності, на воду — виступаючі з річки Дніпровські пороги, й на повітря — небо. Історія та сучасність, тварини й птахи, символіка Хортиці змінюють один одного під музику. Масштабно, незвично, красиво. Оновлений пагорб Єдності з артоб’єктом «Коло Єдності» виглядає з проєкціями просто казково.

«Трансформації крізь історію» — лазерне шоу, створене за ініціативою групи Метінвесту рамках проєкту з відродження Хортиці, який є частиною президентської програми «Велике будівництво».

інтерактивне лазерно-проєкційне шоу «Трансформації крізь історію»

— Небо, землю і пороги на Хортиці прикрасили незвичайні візерунки. Вперше в Запоріжжі запустили інтерактивне лазерно-проєкційне шоу. Це ще один туристичний магніт на острові. Впевнений, що яскраве дійство буде дивувати та вражати запорожців та гостей міста. Хортиця – унікальне за своїм сакральним і історичним значенням місце сили для українського народу. У партнерстві з державою і суспільством компанія Метінвест підтримує переродження Хортиці, насичуючи її новими туристичними магнітами, роблячи острів інклюзивним та зберігаючи його історичну спадщину. Світлова інсталяція для гостей острова – це провідник у світ яскравих історичних образів і національних символів, які розкривають українську ідентичність», – підкреслив генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Групи Метінвест Олександр Мироненко.

інтерактивне лазерно-проєкційне шоу «Трансформації крізь історію»

Аналогів такому світловому шоу немає у світі, кажуть розробники. Його створила компанія «Expolight» з більш ніж 20-річним досвідом роботи зі світлотехнікою, вона є членом Міжнародної асоціації світлового дизайну (IALD).

Ексклюзивний відеоконтент створили спеціально для нашого легендарного острова. З урахуванням фактури та особливостей кожної з природних площин підібрані технічні рішення для передачі максимально точної картинки, яка зчитується: технології 3D-mapping, компонування мультимедіа з дев’яти надпотужних проєкторів для створення єдиної масштабної картинки, проєкція лазерами на пороги над водами Дніпра і світлові лазерні проєкції на небо над островом.

інтерактивне лазерно-проєкційне шоу «Трансформації крізь історію»

Цікаво, що шоу — інтерактивне. Кожен гість Хортиці може самостійно запускати проєкцію з власного смартфона. Для цього треба вважати QR-код. На даху музею історії запорозького козацтва розміщений світловий QR-код для скачування програми. У додатку запропоновані варіанти тематичного світлового шоу про символи Хортиці, які будуть проєктуватися на небо, пагорб або пороги. Паралельно на смартфоні гостя буде відображатися історична довідка про проєктований символ. Таким чином інсталяція буде виконувати не тільки розважальну й естетичну, але й освітню функцію.

інтерактивне лазерно-проєкційне шоу «Трансформації крізь історію»

— Під час шоу використовується найпотужніший лазер, який коли-небудь використовувався на Україні, — розповідає керівник компанії Expolight Микола Каблука. — Його спеціально виготовили в Дніпрі. Він настільки потужний, що може створювати графічний образ навіть на небі. Ця крута ідея народилася в рамках проєкту глобальної реконструкції Хортиці спільно з Групою Метінвест. Нашою метою було придумати щось унікальне для всієї України. Здорово, що такі проєкти підтримуються на рівні Офісу Президента і що Метінвест їх підтримує. Завдяки такій команді вдалося створити продукт, аналогів якому сьогодні немає у світі. Це проєкт, яким зможе пишатися вся Україна і цей продукт помітять у всьому світі.

Масштабне шоу «Трансформації крізь історію», що триває 10 хвилин, в повному обсязі демонструватиметься щовечора тричі.

інтерактивне лазерно-проєкційне шоу «Трансформації крізь історію»

— До кінця жовтня велике шоу буде проходити щодня о 19.00, 20.00 й 21.00 — показ краще починати через годину після заходу сонця, — говорить керівник проєкту компанії Expolight Артем Суденко. — Відсьогодні тут працюватиме QR-код. Спеціально для цього проєкту ми розробили додаток, після сканування потрапляєш на його сторінку і вибираєш ролики з п’яти розділів. Людина може самостійно запустити 30-секундні ролики на пагорб. Зараз — з 19.00 до 22.00, в моменти, коли не працює велике шоу. Запускати ролик може одна людина. Якщо бажаючих буде кілька, то по черзі.

В Національному заповіднику «Хортиця» впевнені, що саме такими – інтерактивними – повинні бути сучасні туристичні магніти. Коли поєднані розважальні та просвітницькі фактори.

інтерактивне лазерно-проєкційне шоу «Трансформації крізь історію»

— Немає сумнівів, що лазерне шоу буде затребуваним, — упевнений генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко. — Будь-який відвідувач острову, абсолютно безкоштовно, зможе керувати світловою інсталяцією, від цього перехоплює дух. Плюс отримає в цікавій форми інформацію про Хортицю та її історію. Такого не має ніде в країні. Саме завдяки таким атракціям, оновленим знаковим об’єктам на острові, завдяки новому артоб’єкту «Коло Єдності» ми очікуємо на значне збільшення кількості туристів. Хортиця стає цікавіше, зручніше, доступніше.

Перші глядачі — в захваті.

інтерактивне лазерно-проєкційне шоу «Трансформації крізь історію»

— Цікаво, адже у нас такого ще не було, — каже запорізька художниця Карина Бойко. — Часто гуляю по Хортиці. Прийшли подивитися на оновлений пагорб і випадково потрапили на шоу. Добре, що у нас на Хортиці з’явилося таке класне місце для туристів. А на пагорб тепер можуть зайти й не дуже спортивні люди, на нього можна плавно піднятися та помилуватися зверху красивими видами. Новий артоб’єкт теж цікавий, як арка, люди там фотографуються. Особливо дітям подобається.

Нагадаємо, що 2021 році стартувало велике відродження Хортиці. Заповідник стає сучасним простором для культури, туризму, духовності, відпочинку, саморозвитку. Комфортним та безбар’єрним для кожного. Це ініціатива Президента України Володимира Зеленського, проєкт реалізовується під його особистим контролем. Відродження Хортиці в пріоритетній зоні відповідальності заступника керівника Офісу Президента та координатора президентської програми «Велике будівництво» Кирила Тимошенко. Саме він неодноразово заявляв, що мета програми — комплексно оновити 150 об’єктів культурної спадщини за кілька років.

Як буде працювати шоу

Як через декілька днів повідомили у заповіднику, наразі шоу буде проходити по субботах в 19.00 та 20.00.

«Индустриалка» писала: Відвідати Хортицю, побачити нові арт-об’єкти та почути аудіовиставу «Шлях» – це must have.

Читайте також: Огромный цветок и музыкальные инструменты из хризантем: как выглядит праздничная композиция в запорожском парке.

Фото Олександра ПрилепиКомментарии читателей