Индустриалка - новости Запорожья

Возрождение Хортицы, Запорожье, Культура, Украина
На Хортиці музей запорозького козацтва оновить внутрішню експозицію
Поделиться

Музей історії запорозького козацтва оновить не тільки будівлю, а й внутрішню експозицію

На запорізькій Хортиці після реконструкції Музею історії запорозького козацтва оновлять внутрішню експозицію. Про це на офіційній сторінці Національного заповідника «Хортиця» повідомив генеральний директор заповідника Максим Остапенко.

За його словами, оновлений музей має оновити не тільки зовнішню обгортку — будівлю, а й зміст. Тому окрім експонатів має бути розроблена дуже цікава програма відвідування музею.

Музей історії запорозького козацтва оновить не тільки будівлю, а й внутрішню експозицію

Нагадаємо, як писала «Индустриалка», до Дня Незалежності на Хортиці презентують оновлений Курган єдності України, майдан «Козацьке коло» та частину музею історії запорозького козацтва, яку зараз реконструюють — змінюють покриття покрівлі — оглядового майданчика. Приїхати або прийти до цих об’єктів можна буде по розширеній дорозі.

Офіційно реконструкція музею історії запорозького козацтва стартувала 10 червня. Трохи згодом почалися роботи на кургані та майдані «Козацьке коло». На початку липня на Хортиці, на під’їзді до музею історії запорозького козацтва та історико-культурному комплексу «Запорозька Січ», стартували роботи по розширенню асфальтного покриття.

Реконструкція Кургану єднання України, музею історії запорозького козацтва і «Козацького кола» триває у рамках державної програми «Велика реставрація». Фінансування реконструкції Хортиці склало майже 100 млн гривень: 77,3 млн гривень — з Державного бюджету від Міністерства культури та інформаційної політики та майже 20 млн гривень — з обласного бюджету. Фінансову допомогу у розробці проєктів надали інвестори — комбінат «Запоріжсталь» та Метінвест.

Як писала «Индустриалка», На Хортиці розширюють дороги: як просувається реконструкція — фото.

У Запоріжжі продовжується конкурс серед студентської молоді «Хортиця — втілення мрій». Запорізькі студенти запропонували креативні ідеї щодо перетворення Хортиці.

Читайте также: На Хортице установили семь скульптур-оберегов: что они символизируют


Комментарии читателей