Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Культура, Фоторепортаж
Музей ретро-техніки «Фаетон» привертає тисячі туристів - фото
Поделиться

Вже майже 10 років музей техніки «Фаетон» вражає і захоплює своїх відвідувачів

Щотижня – новий експонат, щороку – нова тематична зала. Музей техніки «Фаетон» справедливо входить до двадцятки кращих технічних музеїв Європи. Та крім уваги відвідувачів, музею необхідна увага влади, і на державному рівні теж. На цьому наполягає перший заступник голови Запорізького облради Єгор Семенков. Під час екскурсії «Фаетоном» він висловив подяку колективу та обговорив нагальні питання розвитку музею.

Вже майже 10 років музей техніки «Фаетон» вражає і захоплює своїх відвідувачів

— Влада зацікавлена в тому, аби в регіоні розвивались промисловість і сільське господарство, креативні індустрії і туризм. І ми разом можемо розширювати туристичний потенціал Запорізької області, рекламувати Азовське узбережжя, Хортицю, садибу Попова, музей техніки Богуслаєва, Кам’яні могили… І музей ретро-техніки «Фаетон» повинен бути одним з провідних об’єктів на туристичній мапі Запоріжжя, — сказав перший заступник голови Запорізької обласної ради.

На величезній площі музея розташувались 6 виставкових залів ретроавтомобілів, мотоциклів і роверів вітчизняного і закордонного виробництва, техніки і зброї часів Другої Світової війни, засобів запису і відтворення музики 50-90-х років минулого століття, предметів побуту і вжитку XX віку. «Фаетонівська» техніка регулярно бере участь у масових заходах та зйомках у кіно. Адже більше 250 одиниць моторної техніки початку і середини минулого століття – на ходу!

Весь цей скарб зібрав під одним дахом ініціатор, засновник і директор музею техніки «Фаетон» Дмитро Позняк. За вагомий внесок у розвиток музейної справи, популяризацію туристичної галузі Запорізької області та створення умов для якісного відпочинку і дозвілля населення колектив Запорізького музею ретро авто-мото техніки «Фаетон» відзначено Подякою голови Запорізької обласної ради. Нагороду директору музею Дмитру Позняку вручив перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков.

Вже майже 10 років музей техніки «Фаетон» вражає і захоплює своїх відвідувачів

Щотижня у мезеї — новий експонат. Таким є незмінне гасло музею. Навіть у найскладніші часи тут дбають про відвідувачів, поповнюючи колекцію рідкісними та цінними екземплярами. Наразі тут нараховується близько 250 одиниць техніки, більшість із яких у робочому стані. Кожен  із особливою історією, але символічним для «Фаетону» є  вантажний автомобіль ЗІС-5, 1944-го року випуску. Саме він і дав початок роботі музея.

— Він був придбаний, скажімо, в якості рекламного автомобіля, в рекламних цілях, але коли він з’явився, більш того, коли його поява була 9-го травня на параді Перемоги, і побачивши реакцію наших дорогих ветеранів, ми зрозуміли, що далі потрібно робити, чим далі потрібно займатися, — розповів співробітник музею техніки «Фаетон» Семен Мушер  . — Цінність цього автомобіля, його серце двигуна полягало в тому, що він був максимально простий в експлуатації, в обслуговуванні, не вимагав якихось дорогих сортів бензину, дорогих масел, тобто це абсолютно автомобіль періоду війни — максимально спрощений і в той же час досить надійний, витривалий.

Вже майже 10 років музей техніки «Фаетон» вражає і захоплює своїх відвідувачів

 

З початку роботи у музеї щороку відкривали нові експозиційні зали. Окремо тут військова техніка та зброя часів Другої світової, вантажівки, раритетна колекція телевізорів, радіол і магнітофонів, кіно- та фотоапаратури. Окрема зала відведена також і для безперечного символу – легендарного «запорожця».

— Для Запоріжжя в цьому році пам’ятна дата – випуск першого «Запорожця», «Запорожця», відомого на весь колишній Радянський Союз. Все це ми зможемо зараз прямо побачити, ми можемо сісти за кермо цього автомобіля, ми можемо відчути ту атмосферу, як жили наші батьки, діди, прадіди, що вони відвідували, якою технікою вони користувалися, — зазначив Єгор Семенков.

Вже майже 10 років музей техніки «Фаетон» вражає і захоплює своїх відвідувачів

За словами Дмитра Позняка, пропусна спроможність музею – близько 1000 відвідувачів на день. Тож, Єгор Семенков планує допомогти «Фаетону» та іншим музейникам розробити промо-кампанію із залучення туристів до запорізьких об’єктів культури і відпочинку.

Читайте також: В Запорожье симфонический сезон закрыли феерически — фото

Фото: Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 Комментарии читателей