Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Молодий майстер великого запорізького підприємства поділився секретами успіху
Поделиться

Майстер комбінату брав участь у реконструкції найсучаснішої доменної печі

Майстер доменної печі №3 Микола Третяков працює на комбінаті «Запоріжсталь» уже десятий рік. Свій шлях на підприємстві розпочинав із посади горнового доменної печі. Микола Третяков брав участь у реконструкції доменної печі №3, яка визнана найсучаснішою в Україні. Він розробив проєкт, який дозволив суттєво зменшити витрати коксу.

Микола Третяков

— Я прийшов на комбінат у 2012 році. Починав з посади горнового доменної печі, поступово кар’єрними сходами дійшов до майстра, — розповів Микола Третяков. — Намагаюся весь час навчатись: спілкуюся з колегами з інших підприємств України, і навіть з-за кордону. Такий обмін досвідом добре допомагає розвиватися, – поділився Микола Третяков.

Під час розробки проєкту, який застосували під час будівництва ДП-3, Микола Третяков навіть їздив до Нідерландів для обміну досвідом.

— Я їздив до Нідерландів, вивчав засипний апарат, принцип його роботи, – розповів Микола Третяков. — У цьому проєкті за рахунок точнішого розподілу шихти істотно зменшується витрата коксу. Працював над проєктом не самотужки, а разом із колективом. У нашій роботі без команди нічого не досягнеш, завжди потрібна порада, досвід, погляд зі сторони. Проєкт запровадили у 2017 році під час будівництва нової доменної печі №3. Під час роботи над ним, звісно, виникали й проблеми. Але це було й цікаво – нове обладнання, нові можливості.

Микола Третяков

Одне із завдань майстра — забезпечити високі обсяги виробництва та стабільну роботу обладнання без аварій. Важливу роль тут грає і те, наскільки злагоджений колектив працює у цеху.

— У підпорядкуванні в мене 13 людей. Колектив у нас дружний, ми спілкуємось і до зміни, і після, і під час роботи. До кожної людини намагаюсь знайти свій підхід. Якщо бачу, що хтось засмучений, розмовляю, щоб переконатися, що в людини не сталося ніякого лиха. Одним словом, намагаюся з усіма налагодити контакт. У нашій роботі це дуже важливо.

Запоріжсталь

Микола Третяков дав поради молодим співробітникам, які лише починають працювати на комбінаті.

— Дуже важливі в роботі не лише знання, а й особисті якості. Насамперед потрібно відповідально підходити до своєї роботи, вміти спілкуватися з колективом, правильно ставити завдання. Нічого не бійтеся, прямуйте вперед. А досвідчені колеги завжди підуть назустріч і підкажуть, – підсумував Микола Третяков.

Микола Третяков

Зазначимо, що будівництво доменної печі №3 стало прикладом для всіх вітчизняних металургійних підприємств. На об’єкті змонтували 12 тис. тонн металоконструкцій і виконали 12 тис. кубометрів складних бетонних робіт. І все це — за рекордні для України 8 місяців.

При будівництві ДП №3 врахували і екологічну складову. Її оснастили сучасною системою аспірації, яка відповідає найсуворішим європейським нормам. Завдяки новітньому обладнанню очищення викидів від пилу відповідає європейським нормам та складає 20 мг/куб. метр.

Читайте також: Запорізьке підприємство безкоштовно відвантажує медичний кисень, який рятує хворих з усієї країни


Комментарии читателей