Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье
Мешканцям одного з будинків Запоріжжя не доведеться більше відкривати поштові скриньки викрутками
Поделиться

У Запоріжжі нагородили переможців конкурсу «Громада нашого двору»

У Запоріжжі нагородили всіх переможців конкурсу «Громада нашого двору», який вперше провела громадська спілка «Зелений центр Метінвест Запоріжжя». Взяти участь у конкурсі мали змогу всі бажаючи ОСББ та ЖБК. Вони надавали звіт своєї діяльності за два попередні роки, а також захищали презентацію перед конкурсною комісією. Всього на конкурс надійшло понад 30 заявок. У фінал потрапило 25 учасників з усіх районів міста. Перемогли в конкурсі сім найкращих. Переможці отримали сертифікати на 20 тис грн. На ці кошти вони закупили необхідні будівельні та господарські матеріали, які обрали самі.

Подарунок для всіх

Останніми свій подарунок — поштові скриньки — отримали мешканці будинку № 25 по вулиці Шкільній, що в Олександрівському районі. Їм довелося трішки почекати, поки їх скриньки виготовлять у Києві.

поштові скриньки у подарунок

ОСББ «ПЕНТАГОН» мешканці цього будинку створили в 2016 році. Повноцінно почали працювати в 2017 році. За цей час в будинку повністю замінили всю водопровідну систему та налагодили систему опалення в підвалі, замінили всі комунікації, встановили сучасне освітлення, зробили ремонт всіх ґанків під’їздів, відремонтували дах та ін. Але одна проблема залишилася невирішеною — старі поштові скриньки. В будинку 12 під’їздів та майже в кожному поламані поштові скриньки.

 Ганна Сиваш

— Наші мешканці не можуть своєчасно отримувати кореспонденцію, — розповіла «Индустриалке» голова ОСББ «Пентагон» Ганна Сиваш.- Коли ми обирали подарунок, то думали про всіх мешканців нашого будинку та хотіли, щоб всі відчули результат цього конкурсу та нашої перемоги. Ми зібрали правління будинку, проголосували за подарунок і вирішили обрати саме поштові скриньки. Зараз вони в дуже плачевному стані.

старі скриньки

Більшість були вкрадені чи поламані. Деякі мешканці встановлювали собі нові скриньки окремо, хтось взагалі не отримував кореспонденцію, а за нього її надсилали сусідам. Це було наболіле питання для нашого будинку. Завдяки конкурсу «Громада нашого двору» ми його вирішили.

Не пропускають конкурси

Більша частина мешканців будинку №25 по вулиці Шкільній дуже активні. Вони намагаються підтримувати в чистоті під’їзди та двір. Висаджують рослини і доглядають за ними. А щоб зробити свій будинок ще краще, беруть участь в усіх конкурсах.

— Ми дуже раді, що виграли, — зізналася Ганна Сиваш.- Ми беремо участь у всіх конкурсах, які проводить «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» і часто виграємо. Представники громадської спілки допомагають нам на суботниках, вони брали участь у ремонті дитячого майданчика. Завдяки їхній підтримці в нашому дворі з’явилося багато зелених насаджень. Завдяки «Зеленому центру» ми стаємо більш дружніми, люди об’єднуються, а будинок стає ще краще і красивіше.

Викрутка більше не потрібна

Мешканці будинку зізналися, що дуже раді новим скринькам. Тепер свої улюблені газети вони будуть отримувати вчасно.

нові скриньки

— Цього року нашому дому виповнюється 40 років, — каже мешканка будинку Ганна Колесник. — За цей час скриньки жодного разу не міняли, а це було дуже потрібно. Тепер у нас встановлять нові скриньки, потім поміняють вікна та двері. А після цього вже зроблять ремонт у під’їздах.

 Ганна Колесник

— Всі скриньки зараз поламані, — додала Алла Нескромна. — Відкриваємо їх ключем від вхідних дверей або викруткою. Ми дуже чекали нові скриньки. Тепер викрутки нам будуть не потрібні.

мешканці будинку

Гарний приклад

Конкурс «Громада нашого двору» створили, щоб об`єднати людей та зробити їх будинки кращими.

Олександр Балаба з мешканцями будинку

— Цей конкурс ми провели вперше, — відзначив керівник громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» Олександр Балаба. — Тепер він буде традиційним. Змагання проходитимуть протягом всього року. Підбивати підсумки будемо в кінці року. Тоді ж і будемо нагороджувати переможців. Далі намагатимемося залучати більше учасників. «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» робить все для того, щоб наше місто і наші будинки ставали ще кращими. Ми закликаємо запоріжців приймати участь і в інших наших конкурсах.

отримали подарунки

Організатори сподіваються, що історії успішних ОСББ стануть прикладом для наслідування.

— Цей проєкт допоміг нам визначити сім найкращих ОСББ у Запоріжжі, — сказав менеджер відділу управління проєктами громадської спілки «Зелений центр Метінвест» Ярослав Грошев. — Усі переможці отримали ті подарунки, які вони самі обрали. «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» допоміг втілити в реальність мрії багатьох мешканців нашого міста. Крім того, новий конкурс допоміг об’єднати громади дворів Запоріжжя. Ми плануємо і далі створювати різні проєкти, які допоможуть розвиватися будинкам у Запоріжжі.

Нагадаємо, у конкурсі «Громада нашого двору» перемогли:

  • Комунарський район: ОСББ «ДОВІРА — 2015» — Водограйна, 2.
  • Шевченківський район: ОСББ «Чарівний Світанок» — Чарівна, 153А.
  • Хортицький район: ЖБК «Запорожсталь 18» — Світла, 4а.
  • Вознесенівський район: ОСББ «Гагарина 10».
  • Комунарський район: ЖБК «Комунаровець 14» — Європейська, 10.
  • Олександрівський район, ОСББ «ПЕНТАГОН» — Шкільна, 25.
  • Заводський район: ОСББ «Глазунова 4».

Читайте також: У Запоріжжі мешканці будинку з під’їздом-галереєю отримали подарунки за перемогу в конкурсі.

Фото автораКомментарии читателей