Індустріалка - новини Запоріжжя

Головні, Запоріжжя, Фоторепортаж
Мешканці села Запорізької області давно сидять під "прильотами", без світла, але не хочуть виїжджати через хати та городи
Поделиться

У населених пунктах Воздвижівської сільради Запорізької області світло через ворожі обстріли пропало ще 3 березня

16 червня 2022 у Воздвижівку доставлені 7 дизель-генераторів, які будуть задіяні для забезпечення електропостачання населених пунктів Воздвижівської сільської ради.

Воздвижівка генератори

Світло в домівках жителів сіл (населення Воздвижівської сільської ради — 2 755 осіб) пропало внаслідок пошкоджень електромережі через активні бойові дії, які проходять в кількох кілометрах. У Гуляйпільському напрямку по цій причині знеструмлено близько 12 тисяч абонентів у 47 населених пунктах.

Воздвижівка генератори

На великій частині Пологівського району через відсутність доступу до місць пошкодження мереж, фахівці й досі не мають можливості виконати огляд ліній, а також провести аварійно-відновлювальний ремонт.

Керівництво Воздвижівської сільської ради звернулось до облдержадміністрації щодо відновлення електропостачання населених пунктів, через що також відсутнє водопостачання та інтернет-зв’язок .

Воздвижівка генератори

Найбільш прийнятним був визнаний варіант забезпечення електропостачання знеструмлених населених пунктів за допомогою генераторів 0,38 кВ.

Запорізька обласна військова адміністрація звернулася по допомогу до Міжнародного Червоного Хреста. За підсумками співпраці з Місією Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні було досягнуто домовленостей щодо передачі до облдержадміністрації 7 дизель-генераторів, які будуть задіяні для забезпечення електропостачання населених пунктів Воздвижівської сільської ради.

Воздвижівка Старух

16 червня генератори прибули до Воздвижівки, у якій, за словами керівника ЗОВА Олександра Старуха, найскладніша ситуація — електропостачання нема з 3 березня. Їх транспортування здійснили співробітники ДСНС.

Воздвижівка

— Ворог намагається зробити життя людей нестерпним. Окупант системно нищить цивільні об’єкти інфраструктури. Все це робиться аби залякати людей. Наприклад, у селі Воздвижівка та у цілому районі вже кілька місяців немає електрики. А це має свої наслідки — не працюють медичні заклади, не працює ШВЛ, немає водопостачання.

Таким чином, не просто погіршуються умови життя людей, а саме життя ставиться під загрозу. Ми цього не маємо допустити. Тому робиться все можливе та неможливе, аби на території області запоріжці мали електрику, воду, світло, газ. В цьому випадку застосування генераторів є найбільш виправданим, — наголосив Олександр Старух.

Воздвижівка генератори

Голова місцевого ТДВ “Агронива” Микола Новохатько поцікавився у очільника ЗОВА, як забезпечувати електроенергією виробництво, адже генератори призначені для забезпечення потреб тільки населення. А у них в господарстві є свиноферма, молочна ферма, тракторна бригада, яким потрібно електропостачання.

Олександр Старух підтвердив, що генератори призначені тільки для забезпечення потреб населення. А тому керівництво “Агрониви” повинно самостійно шукати вихід. На що Микола Новохатько повідомив, що вже купив кілька генераторів .

Воздвижівка генератори

Генератори допомогли доставити у Воздвижівку  співробітники ДСНС.

«Рятувальники Запорізької області продовжують виконувати завдання за призначенням, покладені на них державою, зокрема і на територіях, де ведуться активні бойові дії, — розповів заступник начальника ГУ ДСНС з реагування на надзвичайні ситуації Микола Заіка. — Окрім безпосередньої ліквідації наслідків надзвичайних подій, що спричинені обстрілами, підрозділи ДСНС допомагають населенню: транспортують хворих, супроводжують автомобілі ШМД, доставляють гуманітарну допомогу від волонтерських організацій, забезпечують підвіз технічної води і багато іншого.

Сподіваємося, що сьогоднішня доставлена допомога зможе якнайшвидше вирішити питання щодо відновлення електроенергії в громаді.

На те, щоб запустити генератори французького виробництва, фахівцям «Запоріжжяобленерго»  необхідно кілька днів — заправити паливом, під’єднати до енергосистеми.

Воздвижівка генератори

Голова Воздвижівської сільської ради Віктор Тютюнник зазначив, що встановлення генераторів — це найбільш дієвий спосіб дати людям світло.

— Якщо поставити три генератори на все село, близько 1000 мешканців зможуть користуватися електроенергією для першочергових потреб. У Долинці проживають біля 500 чоловік, близько 1000 — у Іерхній Терсі. У Верхній Терсі та Долинці — центральне водопостачання. Ми включимо насоси і зможемо надати воду. Це дуже зручно, не треба возити воду. Людям буде приємно. Тому що з березня вони вже не витримують, навіть психологічно, — додав голова Воздвижівської сільради.

Воздвижівка

До лінії розмежування, де постійно точаться бої, всього 6 кілометрів. У населених пунктах є «прильоти», руйнування, але, словами Віктора Вікторовича, на даний час із них виїхало мало людей.

Є вже й випадки повернення мешканців. Вони дзвонять сусідам, цікавляться ситуацією (а тут вдень тихо, бахкає вночі) і повертаються — «бо тут хати, городи».

Серед тих, хто не збирається виїжджати — Віктор Хмара.

Воздвижівка Хмара

— У мене є балон, стару пічку поставив, — розповідає Віктор. — Сусіди приходять, їжу у мене готують, чай. А остальні — не знаю, готують на кострах. Новини дізнаємося один від одного, виходимо в центр — хто що скаже. Із Дніпра дзвонять діти, теж розказують.

Кожну ніч чуємо, як стріляють. Видно звідки летить, куди. А от хто по кому стріляє — сказати важко. В підвал, у мене їх два,  не спускаюсь. Сказав — з хати нікуди.

В одній хаті  у селі лежить снаряд, застряв у полу. Ніяк не розмінують. Жінка живе у сусіда.

— Вікторе Івановичу, а чого ви не виїжджаєте з Воздвижівки?

— Я тут родився, Моя земля, мій город, моя хата. Її будував мій батько, я допомагав.  Як я це все залишу? У нас у селі виїхали в основному молоді.

Віктор Іванович показав журналістам погріб, який колись побудував на земельній ділянці поруч зі своїм подвір’ям. Сподівався, що може діти з міста приїдуть, побудують тут будинок і будуть жити. Але вже не думає, що вони переїдуть з міста. Так і стоїть погріб посеред земельної ділянки.

Воздвижівка Микола

По сусідству з Віктором Хмарою живуть Валентина Мірошниченко з дорослим сином. Микола розповідає, що “прильоти” чує майже кожного дня. За його словами, поки що виїжджати не збирається, а далі видно буде.

— Знайомих багато виїхало, — каже чоловік. — Деякі вже й повернулися. Небагато, але є.

Воздвижівка Мірошниченко

Його мама, Валентина Мірошниченко розповідає, що жити під “прильотами” страшно.

— Вночі як бахне, то можеш на ліжку підскочити, — каже 75-річна жінка. — Як гахне, то аж плач бере — за що страждають люди? Господи, якби воно вже все кончилось. Щоб був мир на землі. Щоб люди спокійно жили. Зараз усі у підвішеному стані. Кожний боїться. І хотів би щось зробити та думає — бахне і все.

На Господа уповаємо, хай Бог береже. А Путін хай теж трохи до ума дійде. Хіба ж так можна? Хто б міг подумати, що братські народи будуть воювати? Надіємось на мир.

Воздвижівка

Напевне, сподіваються на мир і рідні 9-річного Матвія, який їхав у своїх справах на велосипеді. Задля фотосесії хлопчик спеціально попозував журналістам.

маки Воздвижівка

Довідково

Внаслідок військової агресії російської федерації та тривалої активної фази бойових дій на території Запорізької області на 15 червня 2022 року залишалися знеструмленими майже 22 тис. абонентів у 77 населених пунктах,.

Найбільше та триваліше  електропостачання відсутнє по Гуляйпільському напрямку – близько 12 тис. абонентів у 47 населених пунктах.

Через відсутність доступу до місць пошкодження мереж працівники оператора системи розподілу ПАТ «Запоріжжяобленерго» не мають можливості організувати та виконати огляд повітряних ліній, а також провести їх аварійно-відновлювальний ремонт.

Фото Олександра Прилепи

Читайте також: У Запорізькій області ракета влучила в земельну ділянку

Читайте наші новини на сайті  zprz. city.Комментарии читателей