Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Мешканець Запоріжжя вдосконалив систему контролю за газоочисними спорудами великого запорізького підприємства
Поделиться

На «Запоріжсталі» підбили підсумки конкурсу з охорони навколишнього середовища

Щороку на «Запоріжсталі» проводиться конкурс «Кращий працівник з охорони навколишнього середовища». В рамках цього конкурсу на підприємстві обирають кращі проєкти, направленні на зменшення екологічного навантаження на Запоріжжя. Працівників, які розробляють екологічні ініціативи, нагороджують та преміюють, стимулюючи до впровадження сучасних ідей з охорони довкілля.

Охорона атмосферного повітря

Цього року перемогу в номінації «Охорона атмосферного повітря» здобув майстер ділянки газоочисток сталеплавильних печей газового цеху Леонід Левченко. Він довершив існуючу систему контролю за газоочисними спорудами сталеплавильних печей. Завдяки їй відбувається цілодобове стеження за технічним станом газоочисток та оперативне проведення ремонтів.

Охорона атмосферного повітря

— Як майстер дільниці я слідкую за роботою газоочисток сталеплавильних печей та організовую роботи технічного і ремонтного персоналу. Звичайно, ми як ніхто інший знаємо переваги та недоліки системи обслуговування природоохоронного обладнання, тому запропонували поліпшення, які дозволять підвищити ефективність роботи очисних споруд. Перемога у конкурсі не стала несподіванкою. Наш проєкт — це кропітка робота всього колективу протягом декількох років, — зазначив Леонід Левченко.

У конкурсі з охорони навколишнього середовища запоріжсталівець бере участь не вперше. Два роки тому він переміг з проєктом розробки системи контролю за газоочистками. А цьогорічний проєкт — це удосконалення минулого.

Охорона атмосферного повітря

—  На сьогоднішній день ми модернізували систему, встановивши новітнє обладнання, яке сповіщає про будь-які зміни тиску води у газоочистках. Прилади контролю ведення технології очистки газів дають нам можливість завчасно побачити ці процеси і швидше зреагувати на технологічні зміни, скорегувати роботу очисних споруд таким чином, аби підтримувати їх ефективність на стабільному рівні, — розповів Леонід Левченко.

Охорона атмосферного повітря

На даний момент такими приладами контролю ведення технології очистки газів обладнані газоочисні споруди на трьох сталепплавильних печах. Однак ідея підтвердила свою ефективність, тому надалі аналогічні прилади контролю встановлять і на решті печей.

Нагадаємо, що комбінат «Запоріжсталь» за 10 років інвестував в екомодернізацію близько 16 млрд. гривень.

Читайте також: Комбінат «Запоріжсталь» достроково виконує умови меморандуму щодо зменшення викидів в атмосферу

Фото автора


Комментарии читателей