Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Мешканець Запоріжжя створює цікаві металеві фігури - фото
Поделиться

У співробітника «Запоріжсталі» незвичне захоплення

Валерій Сосновський працює вже більше 20 років на ПАТ «Запоріжсталь». Наразі він займає посаду електрогазозварника в доменному цеху. Чоловік має цікаве хобі — він робить фігурки і статуетки з металу.

металева фігурка

Із самого раннього дитинства Валерій захопився ліпленням з пластиліну, а також любив робити вироби з паперу. Коли він виріс, зробив такі ж вироби тільки з металу. Зараз чоловік може зробити незвичайну фігурку практично з чого завгодно. Він дуже творча людина.

Валерій Сосновський

Вже багато років Валерій виливає з металу різні фігурки. Він також відновлює поламані деталі. Робив навіть африканські маски з шамотної глини. Знімав мультики з пластиліновими фігурами, які потім показував своїм синам.

Валерій Сосновський розплавляє метал

— Коли я прийшов працювати на металургійне підприємство «Запоріжсталь», з’явилася ідея робити статуетки з металу, — розповів «Индустриалке» Валерій Сосновський. — Свої ідеї я втілив в життя. Фігурки роблю з силуміну і бронзи. Силумін — це сплав алюмінію і кремнію. Він більш піддатливий для лиття. Щоб зробити статуетку, для початку мені потрібно виліпити з пластиліну фігуру. Потім я її формую в гіпс і вже в цю форму заливаю розплавлений силумін. Найбільше часу в мене йде на ліплення. Я можу ліпити навіть цілий день. Фігури я ліпив вдома, потім робив форми. Для того, щоб зробити фігурку з силуміну, потрібна температура градусів 900 за Цельсієм.

Валерій показує фото своїх робіт

Валерій пишається всіма своїми роботами. Найбільш незвичною він вважає череп Адама.

— Щоб зліпити цю фігурку, я рукам вивчав свій череп, — згадав Валерій Сосновський. — А потім ці рухи повторював, роблячи заготовку. Всередині черепа я зробив отвір. Він і вийшов, як скринька.

форми виліплює з пластиліну

Всі свої роботи Валерій дарує знайомим, друзям і колегам. Наприклад, він зробив дуже гарний ківш до випуску 200-мільйонної тонни сталі на «Запоріжсталі».

Валерій зі своєю роботою

 

— Над ним я працював близько місяця, — зазначив Валерій. — До роботи я також підключив токарів. Без них обійтися не зміг. Ківш зробив з бронзи і силуміну. Спочатку я зробив ківш точно такий, як в нашому цеху. Я щодня працюю з ковшами, я їх ремонтую, і досконально знаю, які вони. Тому я зміг повторити його в деталях. Потім з пластиліну виліпив витечку металу. Її відлив з бронзи. А потім вже працював з деталями. Згорток я зробив з непотрібного листа металу від бортівки, який лежав під ногами. Я його закрутив і перетворив на згорток пергаменту. На ковші зробив написи.

ківш

Зараз цей ківш зберігається в кабінеті начальника доменного цеху комбінату «Запоріжсталь» Сергія Сафонова.

Сергій Сафонов

— Валерій Сосновський працює у нас дуже давно, — зазначив Сергій Сафонов. — Він один з кращих працівників, який не тільки добре робить вироби, а й добре виконує основну роботу. Якщо йому доручити якусь справу, то можна бути впевненим, що Валерій її виконає на 100%, навіть на 110%. Причому, до цього він докладе фантазію, кмітливість, знайде вихід із позаштатної ситуації, якщо чогось не вистачить, знайде, чим замінити. Валерій завжди працює з фантазією і «рівними» руками. Побільше б таких людей.

Статуетку ковша Валерій зробив ще в 2007 році. Тоді за свою роботу металург отримав премію. Всі гроші Валерій витратив на подарунок для синів.

Читайте також: На «Запоріжсталі» придбали сучасний комплекс тренажерного обладнання за 800 тисяч гривень.Комментарии читателей