Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Здоров'я, Свiт, Україна
Мавпяча віспа - чи можливе поширення в Україні та що робити в разі контакту з хворим
Поделиться

Імовірність поширення мавпячої віспи в Україні дуже мала

У світі фіксують випадки мавпячої віспи. Спалах цієї хвороби вже зафіксували в 11 країнах світу, для яких поширення цієї недуги нетипове. Найчастіше мавпяча віспа зустрічається у віддалених районах Центральної та Західної Африки. За межі цих регіонів її збудник потрапляє з людьми і тваринами, які там побували. Найчастіше хвороба передається людині від тварин, найбільш ймовірно — від гризунів і приматів.

Про цю вірусну інфекцію відомо ще з 1958 року, однак таких спалахів досі ще не було. Багато хто висловлює побоювання, що мавпяча віспа може стати новою пандемією, як і коронавірус.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, станом на 20 травня підтверджено 80 випадків захворювання мавпячою віспою. Ще 50 випадків чекають на підтвердження чи спростування. На щастя, протікає ця хвороба в легкій формі. Пацієнти одужують за декілька тижнів.

Поширюється мавпяча віспа через тісний контакт із хворим. Тому в групі ризику знаходяться люди, які проживають з хворим, його статеві партнери та медичні працівники.

— ВООЗ безперервно отримує останню інформацію про спалахи в ендемічних країнах. Шляхи розповсюдження мавпячої віспи відрізняються від COVID-19. Оскільки мавпяча віспа поширюється через тісний контакт, заходи реагування повинні бути зосереджені на інфікованих та їхніх близьких. У групу підвищеного ризику зараження входять люди, які мали тісний контакт з інфікованим, а саме члени родини, статеві партнери та медичні працівники, — пишуть на офіційному сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Вакцини або ліків від мавпячої віспи немає, але лікарі стверджують, що регулярна вакцинація від натуральної віспи знижує ризик зараження.

Чи можливе поширення мавпячої віспи в Україні

Імовірність поширення в Україні вірусу мавпячої віспи дуже мала, адже наша країна не є транзитною для подорожей у країни Африки. Водночас українська система охорони здоров’я вже має вказівки, як діагностувати це захворювання. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я з посиланням на головного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна.

— Я б хотів наголосити, що для того, щоб заразитися треба тривалий контакт з інфікованою людиною. Зараз це доволі малоймовірно, враховуючи те, що зараз туристичних маршрутів доволі обмежена кількість, — зазначив Ігор Кузін.

Станом на сьогодні, 26 травня, в Україні не зафіксовані випадки мавпячої віспи.

Загрози поширення мавпячої віспи в Україні також не несуть люди, які повертаються з-закордону додому. За словами головного санітарного лікаря, система епідеміологічного нагляду в кожній країні передбачає детальне розслідування випадків захворювання та відстеження контактних осіб. Це означає, що навіть якщо хтось з українців матиме контакт з інфікованою людиною або сам захворіє, то до повного одужання він не зможе покинути країну перебування.

Нагадаємо, що в Україні люди продовжують хворіти на коронавірус. Тому людей закликають робити щеплення від цієї недуги та вчасно ревакцинуватися.

Раніше «Індустріалка» повідомляла, як в умовах воєнного часу працює служба швидкої допомоги.

Читайте наші новини на сайті zprz.city.


Комментарии читателей