Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Мати онкохворого хлопчика з Мелітополя показала, як вшановують жертв війни у Нідерландах
Поделиться

В ці дні в Нідерландах згадують військових та цивільних, що загинули під час Другої світової війни

Через повномасштабне вторгнення росії до України Артем Язвовський, що хворіє на рак, разом з мамою евакуювався за кордон. В ці дні країна, яка прийняла мелітопольців, згадує жертв кровопролитної війни.

Мешканці Запорізької області, які наразі перебувають в окупації, стикаються с проявами агресивної пропаганди щодо Дня Перемоги, який відзначається на пострадянському просторі 9 травня. Зокрема, в Мелітополі окупанти активно використовують символіку тих часів, а саме червоні прапори та зірки, всі рекламні площі в місті зайняті тематичними плакатами. А загалом в Україні ворог посилив атаки, в тому числі і ракетні, на населенні пункти. Це також пов’язано зі святом, що наближається, адже росіяни мріють показати хоч якийсь результат.

день пам'яті Нідерланди

У Європі до переможних дат ставлення трошки інше, адже війна — це завжди біль і страждання, людські втрати і руйнування. Такий приклад поваги до минулого демонструють, наприклад, в Нідерландах, де зараз мешкає Артем і Яна Язвовські. 24 лютого хлопець, який бореться з онкологією знаходився на лікуванні у Києві, потім разом з мамою переїхав на захід України, а пізніше за допомогою волонтерських організацій потрапив за кордон. Тут він продовжує боротися за здоров’я у Нідерландах.

день пам'яті Нідерланди

— 4 і 5 травня в Нідерландах День пам’яті жертв Другої світової війни і День звільнення, — розповіла Яна Язвовська. — Вчора в Утрехті, де ми мешкаємо, влаштували тихий марш, який пройшов вулицями міста. Потім дві хвилини всі, хто зібрався на площі перед місцевим собором, мовчали. Таким чином віддаючи шану загиблим у війні військовим і цивільним. Повна тиша, жодного звуку не пролунало не від малої дитини, ні від старої. Після цього всі бажаючі поклали квіти до вічного вогню, на вході давали кожному білі гвоздики, все було дуже організовано. У зверненні до громадян мер міста висловив слова підтримки Україні. Сльози стояли на очах.

Читайте також: Наші хлопці «сталеві», але вони не можуть протистояти бомбам: рідні просять врятувати з «Азовсталі» українських військових

Читайте наші новини на сайті zprz.city. 

Комментарии читателей