Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Культура, Фоторепортаж
Масштабный АртФорум для его именитых хедлайнеров начался с «кругосветки» вокруг Хортицы - фото
Поделиться

Сегодня на Хортице начнется масштабный АртФорум, который будет проходить в Запорожье неделю на нескольких локациях

Торжественное открытие состоится на территории историко-культурного комплекса «Запорозька Січ” сегодня в 17 часов.

А утром именитые вип-спикеры совершили прогулку на теплоходе вокруг Хортицы.

артфорум

Это — известные писатели, художники, политики Андрей Любка, Матвей Вайсберг, Елена Придувалова, Владимир Омелян, Тамара Гориха Зерня и другие.

Многие в Запорожье не первый раз, но на прогулочном теплоходе оказались впервые.

Конечно, потрясены красотами Днепра, острова Хортица и с удовольствием фотографировались на фоне красивых пейзажей.

прогулка

Писатель Андрей Любка наверняка использует свои впечатления от увиденного при написании будущего романа.
Я якраз збираю матеріал для історичного роману про легендарного шпигуна і авантюриста Михайла Чайковського. Оскільки він захоплювався козацтвом, став одним із ключових творців козацького міфу в польській літературі, то мій герой неодмінно побуває на Хортиці, — рассказывал Андрей накануне АртФорума. 

О Запорожье Андрей в интервью отзывался так:

«Загалом про Запоріжжя можна говорити в двох концептах: козацькому і совєтсько-індустріальному. Сучасного, нового бачення ваше місто ще не напрацювало, це завдання, яке стоїть перед вами – створити новий міф, нові привабливі міфи для Запоріжжя, а для цього передусім треба осмислити своє місто»

Андрію, на вашу думку, яким би міг бути сучасний міф про Запоріжжя? — поинтересовалась “Индустриалка” у писателя.

— На це питання я вам не відповім. На нього мають відповісти мешканці Запоріжжя. Я намагався дати відповідь, як вас видно збоку. Причому, не з сусідніх регіонів, мешканці яких можуть до вас приїхати. Я давав відповідь як людина, яка живе за 1300 кілометрів від Запоріжжя. І в голові якої є стереотип про Запоріжжя, який формується під впливом ЗМІ, новин, а також зі шкільної освіти.

Є два основні посили в голові українців. Запоріжжя — це козацтво, бо тут є Хортиця, Запорізька Січ. Відповідно, тут має бути джерело, оазис запорізького духу.

З другого боку, це промислове місто, безкінечні вулиці, які тягнуться біля заводів і пролетаріат, який тут живе.

Мені здається, жоден з цих стереотипів не є правдивим.

І зараз, на мою думку, мав би початися процес, коли б Запоріжжя почало промувати себе як щось інше.

Наскільки я відчуваю, місто ще не відчуває, не розуміє свої переваги, свої сильні чи слабкі сторони. Як і куди рухатися та розвиватися. Це процес досить болісний — як пологи. Було б добре, якби цей процес почав відбуватися. Щоб запоріжці проговорювали ці речі.

Якщо цей процес не відбудеться, місто перетвориться на провінцію.

Сиваш и Любка

Візьміть, напрклад, Дніпро. Є уявлення, що це сучасне місто, з надсучасною архітектурою, де є великі гроші, великий бізнес. І з іншого боку, це місто, яке дало сильний відпір сепаратизму, агресору, звідки багато добровольців пішли воювати. Про Запоріжжя такого уявлення немає.

Треба шукати новий образ міста — сучасний, про місто в 21 сторіччі. А головне питання, яке має поставити собі кожен запоріжець -чому я не їду з цього міста. Що мене тут тримає?

артфорум

Ви, знаю, не вперше в Запоріжжі? Цього разу вже встигли щось подивитися? Яке враження справило місто?

— Ні, вчора приїхав ввечері, проїхав центральним проспектом. Побачив, як ОДА світиться жовто-блакитним кольором.

А взагалі головне враження — місто досить недоглянуте. Наприклад, мій маленький Ужгород, бюджет якого в рази менший бюджету вашого міста з великими заводами, за останні роки в центрі міста зробив косметичні речі.

Відремонтовані дороги, тротуари, в місті красиві парки, фотозони — принаймні, видно, що ведеться робота. А в Запоріжжі в центрі бачиш площу з роздовбаною бруківкою…

артфорум

Насправді,в цьому році планувалося розпочати масштабну реконструкцію площі, але на даний момент, дійсно, роботи навіть не починалися.

Ви є хедлайнером мистецького форуму. Перед його початком про свої очікування ви говорили так: “Насамперед – зустріч, діалог. Саме з цього варто почати, зустрітися й поговорити, розпочати процес осмислення, після чого можна буде зробити висновки й окреслити плани.

Такий Форум виконує дві взаємодовнювальні функції: по-перше, для мешканців Запоріжжя це нагода зустрітися з цікавими митцями з інших куточків країни; по-друге, для митців це шанс краще пізнати, відкрити для себе це місто й регіон, зав’язати нові контакти й домовитися про майбутні проєкти і плани. Тобто – це рух назустріч, синергія, яка дасть результат». Чого ще чекаєте від нього?

— Поки він не розпочався, зазначу, що передусім це добрий сигнал, що в Запоріжжі є ядро, є люди, які хочуть щось робити. Запрошувати людей, організовувати програму, створювати концепцію заходу, якого, на їхню думку, не вистачає Запоріжжю. Це круто!

Є питання, яке для мене відкрите і я хочу його перевірити — наскільки це резонує серед населення, наскільки форум буде цікавим для самих запоріжців. Часом є ситуації, що такі речі треба проводити роками, щоб концепція пробила дорогу до великої кількості людей.

 — Дякую!

артфорум

Сегодня, 15 августа:

Историко-культурный комплекс «Запорозька Січ »

17:00 — 18:30 — Торжественное открытие АртФорума с участием всех хедлайнеров.

18.00 — панельная дискуссия с участием Андрея Любки.

19.30 — концерт группы «Banderstadt ZP»

На этой локации в течении двух дней (с 10:00 до 20:00) будут работать выставки очень известных в Украине художника Андрея Пушкарёва, плакатиста Никиты Титова, выставка работ музея им. Ивана Гончара и т.д.

Читайте также: На Хортице откроется масштабный АртФорум — программа

Фото автораКомментарии читателей